Facebook Work Chat Uygulaması Yayınlandı

Facebook Work Chat Uygulaması Yayınlandı

Facebook Messenger uygulaması uzun yıllardır mobil kullanıcıların en çok tercih ettikleri mesajlaşma uygulamaları arasında yer alıyor. Ancak Facebook at Work sistemini kullanarak kendi şirketlerine ait Facebook sistemini kullananlar maalesef şimdiye dek bu sisteme ait bir mesajlaşma uygulamasına mobilde sahip değillerdi ve dolayısıyla iletişimi anlık gerçekleştirmek için diğer uygulamalara muhtaç oluyorlardı.

Anlaşılan o ki Facebook bu duruma bir son vermek istiyor ve bu nedenle Android kullanıcıları için Work Chat uygulamasını resmen yayınladı. Uygulama sayesinde artık iş arkadaşlarınızla olan sohbetlerinizi direkt olarak Facebook Work'ün kendi sistemi üzerinden gerçekleştirebiliyor, özel hayatınızda kullandığınız Messenger hizmetini devreye sokmadan devam edebiliyorsunuz.

Uygulamanın kullanım özelliklerinin Messenger'dan pek bir farkı bulunmuyor ve bu nedenle kullanırken herhangi bir zorluk çekeceğinizi sanmıyorum. Mesajlaşma, resim ve video gönderme, emnojiler, grup sohbetleri gibi pek çok özellik aynı şekilde yer alıyor. Fakat uygulamayı kullanabilmeniz için şirketinizin Facebook Work sisteminde bir hesabının olması gerektiğini de unutmamalısınız. Dolayısıyla maalesef herkes sisteme giriş yapamıyor.

Tatile çıkan çalışanlar için bir tatil moduna da sahip olan uygulama, böylelikle tatiliniz süresince rahatsız edilmeden ve gelen mesajlara bildirim almadan kafanızın rahat olmasına yardımcı oluyor. Eğer zırt pırt tatilde kafanızı işe vermenizi gerektiren mesajlardan sıkıldıysanız oldukça işe yarar olacağına inanıyorum.

Şimdilik uygulamanın çok özel ve ayırt edici fonksiyonları bulunmuyor lakin ilerleyen aylarda yeni sürümlerle birlikte iş kullanımına yönelik olan daha fazla sayıda özelliğin uygulamanın içerisine dahil edilmesi de bekleniyor. Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak uygulamayı Android cihazlarınızda hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

YORUMLAR