Facebook Yapay Zekaya Sahip Sohbet Botlarını Tanıtmaya Hazırlanıyor

Facebook Yapay Zekaya Sahip Sohbet Botlarını Tanıtmaya Hazırlanıyor

Facebook, kullanıcılarla iletişime geçmesi için optimize ettiği yeni yapay zeka sohbet botunu  çok yakında kullanıcılarla tanıştırmayı hedefliyor.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz haftalarda Microsoft'un Tay adıyla anılan yapay zeka sohbet botu piyasaya çıkmıştı. Kısa bir süre hizmet veren Tay, amacından saparak ırkçı ve rahatsız edici mesajlar iletmeye başlamış sonunda da Microsoft tarafından fişi çekilmişti. Bu olayın üzerine servisi kısa sürede kapayan Microsoft, yeni bir yapay zeka ordusu kuracağını açıklamıştı. Şimdi ise Facebook yapay zeka sohbet botları için kolları sıvadı.

ABC News tarafından verilen bilgiye göre, Facebook, çok yakında sohbet botları üzerinde yoğun çalışmalar yapacak. F8 Geliştiriciler Konferansı'nda ortaya çıkan bu haber, Facebook'un yapay zeka botlarının insanlarla etkileşime gireceğini ve günlük işlerde kullanıcılara yardımcı olacağını söylüyor. Şu sıralar Facebook Messenger'da kullanılmakta olan sohbet botunun çok daha işlevsel bir sürümü olarak tanıtılan yeni yapay zeka botunun, önümüzdeki haftalarda kullanıcılarla buluşması bekleniyor. 

Facebook'un yeni yapay zekası, düzenli konuşma ve mesajları yanıtlama özelliğine sahip olacak.

Microsoft'un Yapay Zekası 12 Saatte Irkçı Oldu

Facebook'ta Video Arama Dönemi Başlıyor

Facebook Messenger Kullanıcılarının Hoşuna Gidecek 2 Yenilik Geliyor

YORUMLAR