Facebook Yapay Zekayı Kullanıcılarına Nasıl Sunacağını Açıkladı

Facebook Yapay Zekayı Kullanıcılarına Nasıl Sunacağını Açıkladı

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg sosyal medyada yapay zekanın nasıl kullanılabileceğini anlattı. Facebook’un bu konuda çalışmaları olduğunu söyledi.

Facebook çok yakında yapay zekayı sosyal medya üzerinde hayata geçirebileceğini açıkladı. Mark Zuckerberg, Facebook’un sanal gerçeklik ve yapay zeka konularında uzun süredir çalışmalar yaptığını anlattı. Bu olanakların çok yakında Facebook kullanıcıları tarafından gündelik sosyal medya alışkanlıkları sırasında kullanabileceklerini ifade etti.  

Facebook üzerinde yapay zeka, kullanıcıların alışkanlıklarını takip ederek onların nasıl bir içerik istediklerini anlamaya çalışacak bir algoritma içerecek. Beğenilen içerikler, takip edilip cevap verilen yorumlar, yorum ses tonu ve tavrı gibi alışkanlıklar Facebook yapay zekası tarafından yakından takip edilecek. Böylelikle Facebook neyi görmek isteyip istemediğinizi fark ederek haber kaynağında buna göre düzenleme yapabilecek.

Zuckerberg, sosyal medyada kullanıcıların, görme, işitme ve anlama alışkanlıklarının ve bunların nasıl kullanıldığının çok önemli dolduğunu, bunu anlayabilmenin kullanıcılara daha nitelikli bir sosyal medya tecrübesi kazandıracağını savunuyor.  Facebook bu yüzden yapay zeka çalışmalarına hız vermiş durumda. 

Facebook’tan Sanal Gerçeklik Uygulamaları Yolda

Facebook, Oculus'a Yatırdığı 2 Milyar Doların Meyvelerini Toplamaya Başladı

YORUMLAR