Facebook, Yavaş Yüklenen Web Sitelerini Daha Az Gösterecek

Facebook, Yavaş Yüklenen Web Sitelerini Daha Az Gösterecek

Facebook haber kaynağının algoritmasını yine değiştiriyor. Yeni algoritma değişikliğiyle birlikte yavaş yüklenen siteler haber kaynağında daha az ve daha geride görüntülenecek.

Yeni gelecek güncelleme çerçevesinde, bağlantıları daha yavaş yüklenen sayfalar olumsuz olarak etkilenecek. Ancak Facebook geliştiricilere yükleme sürelerini iyileştirmek için yararlı ipuçları paylaşacağını da açıkladı. Haber Akışı güncellemesi, önümüzdeki aylarda kademeli olarak yayınlanarak yayıncılara gerekli düzenlemeler yapması için zaman tanıyacak.

Facebook bu güncellemenin yanı sıra, haber kaynağında yer alan sponsorlu reklam sayısında da kısıtlamalar yapacak. Ayrıca mobil web sayfalarının harici kodları haber kaynağının boyutuna uygun hale getirilecek.

Bir Facebook sözcüsü verdiği demeçte, "Anında Makalelere öncelik vermek için bu güncellemeyi yapmıyoruz" dedi. "Bizler bu güncellemeyi, insanların bize anlattıklarına yanıt olarak veriyoruz. Daha hızlı yüklenen web sayfalarının hem Facebook'ta hem de internette insanlar için daha iyi bir deneyim olduğunu biliyoruz." sözlerine yer verdi.

Facebook tarafından oluşturulan bir rapora göre, üç saniyelik bir gecikme olması durumunda web sitesi ziyaretçilerinin yüzde 40'ı siteyi terk ediyor. 

Facebook, Yapay Zeka Girişimi Ozlo'yu Satın Aldı

Facebook, Kendi Aralarında Dil Yaratan Yapay Zekaların Fişini Çekti

YORUMLAR