Facebook, Yeni Beğen Tuşu ile Küçük Bir Devrim Yaratmaya Hazırlanıyor

Facebook, Yeni Beğen Tuşu ile Küçük Bir Devrim Yaratmaya Hazırlanıyor

Facebook'un simgesi olan ve uzun bir süredir değişmeden kullanıcıların hizmetine sunulan beğen butonu kısa bir süre sonra yeni bir hal alacak ve kullanıcılara kendi düşüncelerini daha çeşitli yollarla ifade etme imkanı tanıyacak. Bilindiği üzere Facebook beğen tuşu Facebook üzerinde en çok kullanılan özellikler arasında. Her gün paylaşılan fotoğrafların, bağlantıların veya durum bildirimlerinin altına beğenilerimizi sıralayarak hoşumuza giden içerikleri ve desteğimizi ön plana çıkarabiliyoruz. Facebook kullanıcıları uzun bir süredir bu özellikten faydalanırken bir yandan da "Dislike" yani beğenmeme tuşunun sosyal medya platformuna eklenmesini talep ediyorlardı.

Facebook, Dislike tuşunu kullanıcılara henüz sunmasa da yakın zamanda beğen tuşunu farklı amaçlarla kullanabilmemizi sağlayacak. Bir süredir yurt dışındaki belli ülkelerde test edilen Facebook Reactions adlı özelliğin yakın zaman içinde tüm dünyada hizmete açılması bekleniyor.

Facebook Reactions temel olarak beğen ifadesi yerine farklı emojiler kullanabilmemizi mümkün kılıyor. Yani bir gönderiye gülen, kızgın, hayret etmiş veya üzgün bir yüz ifadesi ekleyebileceğiz.

Facebook'ta karşımıza çıkan her paylaşım pozitif bir içeriğe sahip olmayabiliyor. Kimi zaman yakınlarımız geçirdikleri sağlık problemlerini veya üzücü haberleri paylaşabiliyorlar. Bu içerikleri beğenmek ise bazen hoş kaçmayabiliyor. Bu nedenle bu tür paylaşımlara farklı ifadeler ekleme gereği ortaya çıkıyor. İşte Facebook'un beğen tuşunda yaptığı bu yeni değişiklikte bu gereksinimi karşılamayı hedefliyor.

YORUMLAR