Facebook Yeni Bir Özellik Daha Deniyor

Facebook Yeni Bir Özellik Daha Deniyor

Nisan ayı içerisinde Facebooktan bir yenilik haberi duymadığımız bir gün bile geçmedi diyebiliriz. Şimdi de sosyal medya devinden günlük haberleri kategorize edip, takip edebileceğimiz bir özellik daha geliyor.

Facebook geleneksel haber kategorilerini kolaylıkla filtreleyebileceğimiz bir haber kanalını test etmeye başladı. Aktüalite, teknoloji, spor, eğlence, yaşam, ekonomi gibi seçeneklerin bulunacağı yeni ‘haberler servisi’ gündemi takip etmemizi kolaylaştıracak.

Haberler servisi günlük ilgi alanlarımızı önem sırasına koyarak, gündelik haber servisleri arasında kolaylıkla dolaşabileceğimiz bir alt yapıyı içeriyor. Haber kaynağı sayfasıyla entegre olacak olan bu özellik sayesinde ilgi duyduğumuz haber kategorilerini başka haber kaynaklarına gitmeden Facebook üzerinde seçebilecek ve üye sayfamızdan takip edebileceğiz.

Geçtiğimiz yıl Facebook mobil cihazlarda ‘gündem haberler’ (trending news) kısmını aktif etmişti. Çok büyük bir yenilik sayılmayan bu girişimi Facebook şimdi daha mükemmel bir hale getirmeye çalışıyor. Haberleri takip ederken kimlerin bu gündemi okuduğunu, yorumlarını ve paylaştıkları kişileri de görebilmek mümkün olacak. Twitter ile Facebook arasındaki haber kaynakları yayını bazında tatlı bir rekabet var. Bakalım Facebook’un yapacağı bu yenilik haber takipçilerine yeni ne kazandıracak.

Yeniliğin ne zaman aktif olacağı henüz açıklanmadı. 

Facebook'un Yeni Uygulaması Facebook Lite Yayınlandı

Facebook'un Yeni İpuçları İle Hesabınız Artık Çok Daha Güvenli Olacak

Facebook Messenger Hakkındaki Sır Perdesi Aralandı

YORUMLAR