Facebook Yeni Kurduğu Dev Donanım Laboratuvarının Kapılarını Açtı

Facebook Yeni Kurduğu Dev Donanım Laboratuvarının Kapılarını Açtı

Sosyal medyanın dev şirketi Facebook, sahibi olduğu dev donanım laboratuvarının kapılarını açtı. İçeriden resimleri paylaşan Facebook sahip olduğu teknolojiyi de gün yüzüne çıkarmış oldu.

Sosyal medya uygulaması olarak yayın hayatına başlayan ancak zaman içerisinde devleşen Facebook, artık her alanda söz sahibi olmak istiyor. Bu isteği doğrultusunda da bir takım projeler geliştiren Facebook, bu projeleri gerçekleştirmek için bir takım çalışmalar yapıyor. Son zamanlarda özellikle donanım tarafına ağırlık gösteren şirket, geliştirdiği projeleri hayata geçirmek için kurduğu tesisin kapılarını açtı. Tesisin içerisinden resimler ve bilgiler paylaşan Facebook, projeleri hayata geçirmek için verdiği uğraşın büyüklüğünü de kanıtlamış oldu.

Son zamanlarda dronelar, sanal gerçeklik teknolojisi ve açık kaynaklı ağ ekipmanları üreten Facebook, hız kazanmak adına yeni bir laboratuvar açtı. 2 bin metrekare alan üzerine kurulan yeni laboratuvar üst düzey teknolojiye sahip ekipmanlar içeriyor. Ana merkezinde yer alan ekipmanlara göre daha güçlü ekipmanları yeni laboratuvarda kullanan şirket, yeni laboratuvarında her türlü materyali işleyebilecek teknolojiye sahip. Yeni tesisin içerisinden paylaşılan görüntülere burada yer alan linkten ulaşabilirsiniz. Öte yandan yeni tesisin Facebook'a kazandıracakları zaman içerisinde belli olacak.

Manchester United-Everton Maçı Canlı Yayında Facebook Live’da

Facebook Satın Alamadığı Snapchat'i Öldürmeye Çalışıyor

Facebook Çocukların Yaptığı Oyun Alışverişlerinin Paralarını Geri ÖdeyecekYORUMLAR