Facebook Yeni Özelliği ile Twitter'a Benzeyecek

Facebook Yeni Özelliği ile Twitter'a Benzeyecek

2014 yılının Ocak ayında tanıştığımız Facebook Trendings güncelleniyor. Bildiğiniz üzere bu yılın başından itibaren Facebook'da ilgilendiğiniz içerikleirn altında çıkan Trend yani popüler içerikler bulunuyor. Örneğin bir futbol maçına ait herhangi bir golün videosunu izlediğiniz de Facebook yine bu gol yada oynanan maç yada futbol ile ilgili Facebook üzerindeki popüler içerikleri sunuyordu. Bu servis güncellenerek çok daha gelişmiş bir hal alıyor.

Facebook Trendler olarak bilinen servis bir kademe daha yükselerek artık Facebook içerikleri ile ilgili daha detaylı bilgiler almamızı sağlayacak. Kısacası Facebook biraz daha Twitter'a benziyor. Bunu dememin sebebi ise, Twitter üzerinde popüler konular üzerinden bir çok kişinin etkişelime girebilmesi. Artık aynı olay Facebook üzerinde de olacak.

Artık Facebook'u da Dünya üzerinde neler olup bitiyor öğrenmek için kullanabileceğiz. Trending'i mobil uygulamalara taşıyan Facebook, aynı zamanda servisi daha da detaylandırarak kullanıcılarına farklı kaynaklar ile daha fazla bilgi sağlayacak. Yani artık Facebook üzerinde Trending bölümündeki bir içeriğe tıkladığınızda yada dokunduğunuzda aşağıdaki bilgileri görebileceksiniz:

  • Popüler paylaşım hakkındaki içerikler ve makaleler
  • Trend içeriğin içerisinde yer alan kişilerin diğer paylaşımları
  • Kendi sosyal ağınızdaki kişiler trend içerik hakkında neler söyledikleri
  • Yakın çevrenizdeki kişilerin paylaşım hakkında neler düşündüklerini
  • Trend içerik için nelerin söylendiğini canlı olarak görme

Aslında tam olarak değiimeyen trend paylaşımlar özelliği sadece geliştirilerek çok daha kullanışlı ve efektif hale getirildi diyebilirim. Facebook'un bu yeni özelliği bugünden itibaren Web ve Android versiyonları için Amerika'da aktif olacak. Diğer ülkeler ve iOS mobil versiyon için ise önümüzdeki günlerde aktif olacak.

Facebook'un yeni özelliği hakkındaki görüşlerinizi bizimle aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Shazam'dan Çıkmadan Spotify ile Müzik Dinleyebileceksiniz

YORUMLAR