Facebook Yeni Sürümünde Durum Bildirimlerini Hayata Geçirecek

Facebook Yeni Sürümünde Durum Bildirimlerini Hayata Geçirecek

Facebook, Tayvan ve Avustralya da yeni bir özelliği hayata geçirmeyi deniyor. Artık mobil cihazlarda ‘çok uzaktayım’ ya da ‘maç izliyorum’ gibi durum bildirimleri de göreceğiz.

Facebook sosyal hayatımıza girmeden önce Windows Messenger ve ICQ gibi sohbet uygulamaları kullanıyorduk. Bu uygulamaların önemli özelliklerinde biri, durum bildirim mesajlarıyla arkadaşlarımıza ‘o an’ ne yaptığımızı iletebilen küçük mesajlarda verebiliyor olmamızdı.

‘Mutfaktayım döneceğim’, ‘arkadaşlarla maç izliyoruz’ gibi bildirimler o an sohbet kanalını kullanma olasılığımız hakkında ufak da olsa bir ipucu verebiliyordu. Facebook bu alışkanlığımızı kaybetmemek için bir test sürümü geliştirdi ve şu anda siz bu haberi okurken Avustralya ve Tayvan’da yeni sürümünü deniyor bile.

Facebook uygulamasında ekranı sağa sürüklediğimizde gelen arkadaş mesajlarınız bundan böyle onların o anda ne yapıyor olduğuna dair bildirimler de gösteriyor olacak. Mesajlarınızı buna göre cevaplayarak daha kontrollü bir iletişim şansına sahip olacaksınız. Örneğin size mesaj atan bir arkadaşınız durum bildiriminde ‘markete gittim’ yazmışsa ona yazacağınız cevabın geri dönüşü için acele etmemeniz gerektiğini kolayca anlayabileceksiniz. 

CIA'e Bağlı Bir Birim Tüm Facebook Sohbetlerini Tarıyor

Facebook Yeni Bir Özellik Daha Deniyor

Facebook Messenger Hakkındaki Sır Perdesi Aralandı

YORUMLAR