Facebook Yine Çöktü!

Facebook Yine Çöktü!

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu Facebook sabah saatlerinde kaynaklanan bir problemden dolayı kapanmış ve yarım saate yakın bir süre erişilememişti. Facebook yetkilileri siteye ulaşamayan kullanıcılara sorunu en kısa sürede çzeceklerini belirten bir özür mesajı ilettiler ve dedikleri gibi site kısa sürede tekrar açıldı. Fakat akşam saatlerinde aynı sorunu tekrar yaşayan Facebook'a yine erişilemedi.

1.5 milyara yaklaşan aktif kullanıcı sayısı ile Dünya'nın en büyük ve popüler sosyal medya platformu ünvanını elinde bulunduran Facebook'un bir kaç dakikalığına kapanması bile şirketin çok büyük miktarda para kaybetmesine neden oluyor.

Önce sabah yaşanan ve akşam saatlerinde tekrarlanan erişilememe sorunları ile ilgili Facebook görevlilerinden henüz bir açıklama gelmezken, Facebook'a erişemeyen milyonlarca kullanıcı da merak içerisinde kaldı. Haberin üstünde yer alan resimde gördüğünüz üzere Facebook'a erişemediğinizde ekrana gelen sayfada '' Sorry something went wrong. We're working on getting this fixed as soon as we can'' yazılı mesaj bulunuyor. Bu mesajında Facebook'a erişemeyen kullanıcılardan özür dileniyor ve sorunun en kısa sürede düzelmesi için çalışmaların devam ettiği belirtiliyor.

Bu tür erişim problemlerinin büyük maliyeti olduğunu düşünürsek Facebook çalışanlarının şu an sorunla yoğun olarak ilgilendiğini anlayabiliriz. Fakat aynı gün içerisinde 2 defa aynı olayın yaşanması akıllara Facebook'a saldırılar yapıldığını getiriyor.

Umarız Facebook'ta yaşanan sorun en kısa sürede çözülerek daha fazla erişim problemi yaşanmaz. Haber ile ilgili gelişmeleri güncelleyerek sizlere sunacağız.

Google'ın Sahasında İlk Gol Atan Facebook Oldu

YORUMLAR