Facebook Yorumlarına Artık Fotoğraf Eklenebilecek

Facebook Yorumlarına Artık Fotoğraf Eklenebilecek

Geçtiğimiz hafta hashtag özelliğini bünyesine katan Facebook, yeniliklere devam ediyor. Fotoğraflı yorum özelliği kullanıcıların gönderilerde yazı yerine resim paylaşmalarına olanak sağlıyor.

Facebook, -uzun zamandır kullanılan- yorumlara fotoğraf ekleme özelliğini geliştirdi. Daha önceden yorumlarda fotoğraf paylaşmak için yorum bölümüne bir bağlantı (link) eklemeniz gerekiyordu. Facebook, resmin daha kolay görüntülemesi için resmi küçük resim boyutuna getiriyordu. Bugün yapılan güncelleme ile kullanıcılar doğrudan bilgisayarlarından resim yükleyerek fotoğraflı yorumlar oluşturabilecek. Bu resimler bağlantıyla (link) paylaşılan resimlerden daha büyük olacak ve direkt Facebook sunucularında barındırılacak. Böylelikle kullanıcıların resim yüklemek için Imugr, Photobucket vb. üçüncü parti fotoğraf barındırma sitelerini kullanmaları gerekmeyecek.

Bugünden itibaren tüm kullanıcılar için açılacak bu yeni özellik çok yakında sayfa gönderilerinde de kullanılabilecek. Fotoğraflı yorumlar ilk olarak web üzerinde ve mobil sitede etkin olacak. Facebook’un mobil uygulamalarını kullananlar fotoğraflı yorumları görüntüleyebilecek ancak bu özelliği henüz kullanamayacaklar.

Facebook'a Reklam Verenlerin Sayısı 1 Milyonu Geçti

YORUMLAR