Facebook’a Artık HD Çözünürlükte Fotoğraflarımızı da Yükleyebileceğiz

Facebook’a Artık HD Çözünürlükte Fotoğraflarımızı da Yükleyebileceğiz

Facebook kullanıcıları artık Android ve iOS platformlarında bugünden başlayarak HD çözünürlükte fotoğraflarını da hesaplarına yükleyebilecekler.

Facebook artık sınırlı ölçü ve kalitelerde fotoğrafa yükleme zorunluluğunu ortadan kaldıran bir güncelleme yaptı. Android ve iOS platform kullanıcıları Facebook üzerinden HD çözünürlükte fotoğraflarını paylaşabilecekler.

Bu özelliği kullanabilmek ve fotoğrafların HD kalitede yüklenmesini sağlamak için bu özelliğin bulunduğu kısmı aktif etmek yeterli olacak. Bunu gerçekleştirdiğinizde yüklediğiniz her fotoğraf eğer HD çözünürlükteyse bu çözünürlükte kaydedilecekler. Bu özellik sıralı olarak güncelleniyor. Özellik aktif olduğu zaman aşağıda solda görünen Türkçe Ayarlar menüsünde görünecek. Sağda ise güncellenen İngilizce sürümde özelliği yeri net olarak anlaşılabiliyor.

HD fotoğraf yüklemek kotayı zorlayabilir

Android Police web sitesinin verdiği habere göre Facebook yine de HD fotoğraflar üzerinde bazı sıkıştırmalar yapabilecek. Yani fotoğrafları masaüstü ya da kamera değerlerinde aktarmak çok da mümkün olamayabilecek. Aslında sosyal medyada çok fazla resim paylaşan kullanıcıların bu bile oldukça sevindirici bir gelişme. Öte yandan akıllı telefonlarındaki fotoğrafları mobil operatörleri kullanarak fotoğraf aktarmaya çalışanların da kota ve ekstra ücret sıkıntıları yaşaması da mümkün. Bu yüzden bu aktarma işlemlerini Wi-Fi kullanarak yapmak oldukça hesaplı olabilir. 

YORUMLAR