Facebook'a Dislike Butonu Mu Geliyor?

Facebook'a Dislike Butonu Mu Geliyor?

Facebook kullanıcılarının çok uzun süredir talep ettiği ''Dislike'' yani beğenmeme tuşu sonunda geliyor. Dünya'nın en büyük sosyal medya platformunun sahibi ve yöneticisi Zuckerberg, perşembe günü Menlo Park'ta yapılan soru cevap etkinliğinde Dislike butonu ile ilgili bilgiler verdi.

Bildiğiniz üzere Facebook'ta yapılan paylaşımları beğenebiliyoruz, paylaşabiliyoruz ve yorum yapabiliyoruz. Fakat çok uzun süredir pek çok kullanıcı tarafından talep edilmesine rağmen bir Dislike yani beğenmeme tuşu Facebook'a getirilmiyor. Facebook'un kurucusu Zuckerberg, sonunda dislike tuşu ile ile bilgiler sunarak farklı bir yöntem ile de olsa dislike tuşunun geleceğinin sinyallerini verdi.

Dislike butonu üzerinde düşündüklerini dile getiren Zuckerberg, hemen ardındna durumu netleştirmek adına ''Evet bir buton gelebilir ama üzerinde dislike yazmayacak'' dedi. Facebook kullanıcılarının yapılan paylaşımları beğenme dışında farklı tepkiler de gösterebilmesi için alternatif tuş yada tuşların olabileceğini düşündürten Zuckerberg, direkt olarak dislike butonu eklenmesi durumunda bu tuşun farklı ve kötü amaçlar için kullanabileceğini de sözlerine ekledi.

2010 yılından bu yana ilk defa dislike butonu hakkında açıklamalar yapan Zuckerberg, Facebook'a dislike butonu yada benzer bir butonun gelme olasılığının olduğunu gösterdi. Peki bu tür bir tuş gelirse siz ne düşünürsünüz? Arkadaşlarınızın paylaştığı yazı, fotoğraf, video ve diğer içeriklerin altındaki ''Beğenme'' tuşuna basar mısınız?

Minecraft, Windows Phone Mağazası'nda da Yerini Aldı

YORUMLAR