Facebook'a Erişim Kısa Süreliğine Durdu

Facebook'a Erişim Kısa Süreliğine Durdu

Popüler sosyal medya araçlarından olan Facebook birkaç saat önce meydana gelen teknik bir hata sebebiyle erişime kapandı. Kullanıcılar arasında panik yaratan bu durum kısa sürede merakla takip edilen bir konu haline geldi.

Türkiye saatiyle 10.55 civarında meydana gelen bu hata sebebiyle dünya çapındaki Facebook kullanıcıları platforma erişim sağlayamadı.

Kullanıcılar Facebook'a girmek istediklerinde bir hata mesajıyla karşılaşıyor ve platforma erişim sağlayamıyordu. Neyse ki erişimi engelleyen bu teknik sorun fazla sürmedi ve yaklaşık yarım saat sonra Facebook teknik ekibi tarafından düzeltildi. Hatanın giderilmesiyle birlikte kullanıcılar Facebook'a erişim sağlayabildi.

Hatanın en dikkat çeken yanlarından birisi de problemin sadece Facebook'un sayfasında değil, web plug-in'lerinde de görülmesiydi. Birçok web sitede bulunan Facebook'ta paylaş butonları da hatadan etkilenerek kullanılamaz hale geldi. Neyse ki bu problem çok uzun sürmedi ve kullanıcılar rahat bir nefes aldı. Hatanın çok uzun sürmemesi sebebiyle çoğu kullanıcı durumun farkına bile varmadı fakat fark edenler arasında ciddi bir panik havası baş gösterdi.

YORUMLAR