Facebook'a Gelecek Olan Beğenmedim Butonu Aslında Bir Emoji Olabilirmiş

Facebook'a Gelecek Olan Beğenmedim Butonu Aslında Bir Emoji Olabilirmiş

Facebook’a yeni bir yorum seçeneği olarak gelmesi düşünülen "beğenmedim" butonu, bir butondan çok bir emoji olabilirmiş.

Facebook’a beğenmedim butonunun gelme olasılığını sizlerle paylaşmıştık. Ancak kafamızda tasarladığımız o "beğen" butonuna benzeyen sadece başparmağı aşağı gösteren bir buton beklemek şimdilik biraz hayal gibi. Facebook karargahından sızan haberlere göre “beğenmedim” butonu daha çok bir emoji gibi olabilirmiş.

Mark Zuckerberg uzun süredir talep edilen “beğenmedim” butonunu çok yakında hizmete sunacaklarını açıkladı ama bunun neye benzeyeceğini biz sadece kafamızda çözümlüyoruz. Facebook patronu Zuckerberg bugün de "...biz Facebook sosyal platformunun bir forum’a çevirmek istemiyoruz, insanların interaktif olmasını tercih ediyoruz" dedi. Zuckerbeg’e göre, “beğenmedim ve beğendim” gibi butonların alt alta, yan yana durmaları ortamı soğuk ve anlamsız kılacak. Zuckerberg, "bir iletiyi beğenmeyen kullanıcı Facebook’un emoji kutusundan bu düşüncesini ifade edebilecek bir ifade seçip kullanabilir" dedi.  Zuckerberg’e göre bir "emoji" kullanmak daha iyi bir seçenek. Bakalım beğenmedim butonunun kaderi ne olacak.

Facebook Beğenmedim Butonu Sonunda Geliyor

Facebook, Beğen'in İfade Özgürlüğü Olması İçin Yargıya Gidiyor

YORUMLAR