Facebook'a GIF Desteği Geldi

Facebook'a GIF Desteği Geldi

Dünya üzerinde milyonlarca aktif kullanıcısı olan sosyal medya platformu Facebook, büyük bir eksikliğini gidererek GIFgörüntülere destek sunmaya başladı. İnternette her an karşımıza çıkan GIF görüntüleri artık dilediğimiz gibi Facebook üzerinde paylaşabilme şansına sahibiz.

Bildiğiniz gibi şu güne kadar Facebook üzerinde GIF paylaşmak mümkün değildi. Giphy isimli servis GIF'leri video gibi gösterek Facebook üzerinde paylaşılmalarına olanak sağlıyordu. İşe yarıyor muydu, evet. Fakat en nihayetinde Facebook'un GIF desteği yoktu ve bu bir sosyal medya platformu için büyük bir eksiklikti.

Facebook'un neden inat edip desteği bu kadar geciktirdiği de farklı yorumlara gebe. İşin arkaplanını çok da karıştırmadan Facebook üzerinde nasıl GIF paylaşılacağı konusunda ufak bir bilgilendirme yapalım. Profilinizde GIF paylaşabilmek için görüntünün linkini direkt olarak durumumuz bölümüne yapıştırıp yayınlıyoruz.

Bu noktada dikkat etmemiz gereken çok önemli bir ayrıntı var. Bilgisayarımızdan direkt olarak yüklemeye çalıştığımız GIF'ler Facebook üzerinde oynatılamıyor. Bu yüzden Imgur veya Tumblr gibi servisler üzerinde bulunan görüntüleri link olarak paylaşmamız gerekiyor. Bu ayrıntıya dikkat edildiği sürece duvarımızda veya başkasının duvarında paylaştığımız GIF'ler sorunsuzca oynatılabilir.

Google Photos Hem iOS Hem de Android Kullanıcılarına Merhaba Dedi

YORUMLAR