Facebook'a Hashtag Özelliği Geldi

Facebook, Twitter’da kullanılan özellikleri kopyalamaya devam ediyor. Şimdi de Twitter’ın öncüsü olduğu Instagram, Google+ ve daha birçok sitede kullanılmakta olan hashtag (etiket) özelliğini bünyesine kattı.

Facebook'a Hashtag Özelliği Geldi

Facebook, Twitter’da kullanılan özellikleri kopyalamaya devam ediyor. Şimdi de Twitter’ın öncüsü olduğu Instagram, Google+ ve daha birçok sitede kullanılmakta olan hashtag (etiket) özelliğini bünyesine kattı. Gönderilere etiket ekleme özelliği kullanıcılara kademe kademe açılacak.

Twitter ile özleşen ve gönderinin başına "#" işareti yerleştirilerek o anda sosyal medyada konuşulan konuların öne çıkmasını sağlayan –tıklanabilir- etiket özelliği Twitter, Instagram Tumblr, Pinterest servislerinden sonra bugünden itibaren Facebook’ta da kullanılabilecek. Facebook içinde etiket içeren bir gönderiye tıkladığınızda o konudan bahseden tüm kişi ve sayfalar akışınızda görünecek. Gönderilerinize etiket eklemenin yanında herhangi bir etiketi aratabileceksiniz. Sadece herkese açık gönderileriniz etiket aramalarında çıkacak.

Facebook, hashtag (etiket) özelliğinin bir başlangıç olduğunu ilerleyen haftalarda yeni özelliklerle karşımıza çıkacaklarının da sözünü verdi. Şu an etiket özelliği bazı kullanıcılara açılmış olsa da etiketlerin herkes tarafından görülmesi birkaç hafta alacak.

XBOX One ve PS4 Exclusive Oyunların Listesi

YORUMLAR