Facebook'a Reklam Verenlerin Sayısı 1 Milyonu Geçti

Facebook'a Reklam Verenlerin Sayısı 1 Milyonu Geçti

Sosyal ağın güçlü ismi Facebook, reklam gelirlerinde bir dönüm noktasına ulaştı. Gelirlerinin büyük bir bölümünü reklamlardan elde eden Facebook, aylık 1 milyar aktif kullanıcının yanında artık 1 milyon aktif reklamverene sahip.

Facebook’un küçük işletmeler direktörü Dan Levy, şirketin New York’taki ofisinde yaptığı açıklamada aktif reklamveren işletme sayısının 1 milyona ulaştığını, bu reklamverenlerin büyük çoğunluğunun küçük işletmelerden oluştuğunu ifade etti.

Ayrıca şirket küçük işletmelerin Facebook’ta nasıl yaygın oldukları ile ilgili bazı istatistikler paylaştı. Paylaşılan istatiklere göre Facebook, 1 Nisan 2013 itibariyle kullanıcılar ile yerel işletmeler arasında 1.2 milyar bağlantı gerçekleştirdi. Bir haftalık süre içinde bu sayfalara 645 milyon gösterim ve 13 milyon yorum yapıldı. Ayrıca Amerika ve Kanada’daki aktif kullanıcıların %70’i en az bir yerel işletme ile Facebook üzerinde bağlantı kurduğu da paylaşılan istatistikler arasında.

Facebook COO’su Sherly Sandberg de Mayıs ayında Facebook sayfalarını aktif olarak kullanan 16 milyon sayıda küçük işletmenin olduğunu söylemişti. Levy, birçok küçük işletme sahibinin Facebook kullanıcısı olarak bu işe başladığını ve sosyal ağda işletmeleri için sayfa açarak ilerlediklerini kaydetti.

HTC Butterfly S Görüntülendi

YORUMLAR