Facebook'da Eski Paylaşımları Bulmak Artık Daha Kolay

Facebook üzerinde görüp daha sonra tekrar bakmak istediğiniz yazı, video, fotoğraf ve linklere artık anahtar kelime girip arama yaparak erişebiliyorsunuz.

Facebook'da Eski Paylaşımları Bulmak Artık Daha Kolay

Facebook üzerinde görmüş olduğunuz bir özlü yazı paylaşımını yada bir videoyu bir hafta sonra tekrar hatırlayıp ulaşmak istediğinizde biraz zorlanıyordunuz fakat yeni gelen özellik sayesinde artık Google'da arama yapar gibi Facebook içerisinde istediğiniz paylaşımları bulabileceksiniz.

En büyük sosyal medya platformu Facebook haftasonunda iOS mobil uygulamasına grafik arama özelliğini getirirken, web üzerindeki kullanıcıları için de anahtar kelime arama özelliğini getirdi. Yeni özelliği kullanarak daha önce görmüş olduğunuz tüm Facebook paylaşımlarına kolayca erişebiliyorsunuz. Böylelikle artık daha önceden görmüş olduğunuz fotoğraf, video yada linkleri anahtar kelime yazıp aratarak erişebileceksiniz.

İnternet üzerinde merak ettiğimiz yada aradığımız herhangi bir şeyi bulmak için kullandığımız Google gibi arama yapmamıza olanak sağlayan Facebook, kullanıcılarının daha iyi bir sosyal medya deneyimi yaşaması için elinden geleni yapmaya devam ediyor. Örneğin bir arkadaşınızın evinde partiye katıldınız ve bir kaç hafta sonra partinin fotoğraflarına bakmak istiyorsunuz. Bu durumda katıldığınız partinin bir adı varsa bu parti adı ile arama yaparak erişebileceksiniz. Örneğin Barış'ın Ev Partisi gibi.

Eski anılara rahatlıkla tek kelime ile dönme fırsatı bulacağınız Faceook üzerinde dilediğiniz bir paylaşımın anahtar kelimesini girerek kolayca erişebiliyorsunuz. Facebook'un Android ve iOS versiyonlarını aşağıdaki bağlantılara tıklayarak sitemizden indirebilirsiniz.

Yeni paylaşım arama özelliği ilk olarak sadece Facebook'u İngilizce olarak iPhone ve web üzerinde kullanan kullanıcılar için aktif edilecek. Daha sonraki süreçte tüm Facebook kullanıcıları bu özellikten yaralanabilecekler.

HTC Desire Eye Türkiye'de Satışa Sunuldu

YORUMLAR