Facebook'da Güvenlik Açığı Alarmı! Şifrelerinizi Hemen Değiştirin

Facebook'da Güvenlik Açığı Alarmı! Şifrelerinizi Hemen Değiştirin

Facebook üzerinde önemli bir güvenlik açığı saptandı. Güvenlik araştırma sonuçlarına göre Facebook üzerine bir arka kapı yerleştirilmiş olma ihtimali çok yüksek.

İnternet üzerinde güvenli yer yoktur cümlesinin son derece yerinde bir tanımlama olduğu bir kez daha kanıtlandı. Kötücül yazılımları ile tanınan korsan birliği Devcore’dan Orange Tsai takma isimli bir siber korsanın Facebook üzerinde bir araka kapı yerleştirmiş olabileceği saptandı.  Yapılan güvenlik araştırmaları sonucu Facebook sunucularında yer alan bir güvenlik açığının kullanılarak Facebook sunucularına sızıldığı ve Facebook çalışanlarının e-posta hesaplarına, kişisel verilerine sızılmış olduğu hatta Facebook’un sanal toplantılarının takip edilerek şirket hakkında bilgilerin kayıt altına alındığı saptandı.

Bu durum Orange Tsai takma isimli bir sanal korsanın bıraktığı izler sürülerek anlaşılabildi. Orange Tsai 21 Nisan 2016’da da Facebook’a bu tür bir saldırıda bulunmuş ve kendi bloğunda bunu nasıl gerçekleştirdiğini anlatmıştı.

Her ne kadar saldırı Facebook kurumsal yapısına yapılmış olsa da kullanıcıların uyanık olmaları ve tedbiri elden bırakmamaları gerektiğini yineleyen güvenlik şirketleri, mutlaka Facebook hesaplarının güvenlik kontrollerini gözden geçirerek, şifrelerin değiştirilmesini tavsiye ediyorlar. 

Facebook'un Yeni Güvenlik Kontrollerini Gözden Geçirdiniz mi?

Facebook Sayfa Yöneticilerinin Yetkileri Değişti

YORUMLAR