Facebook'ta Bu Paylaşımı Yapmayın, Yaptıysanız Silin!

Facebook'ta popülerlik kazanan spam gönderilere itibar etmeyin haberdeki iki mesajı da hemen silin ve paylaşmayın.

Facebook'ta Bu Paylaşımı Yapmayın, Yaptıysanız Silin!

Facebook'ta son günlerde artış gösteren ve tamamen asılsız olan gönderilere karşı dikkatli olun! Mümkünse çevrenizi uyarın. Çok yeni yayınlanan aşağıdaki iki mesajı da sakın paylaşmayın.

Sosyal medyanın gücü günümüzde tartışılamaz seviyede. Durum böyle olunca sosyal medya mecraları kötü niyetli kişilerin de vazgeçilmezi haline geliyor. Spam oluşturmak, virüs yaymak ya da eğlenmek için girişimde bulunan bu kişilerin amaçlarına ulaşmaları ise artık hiç de zor değil.

Yine son günlerde Facebook üzerinde sıkça gördüğümüz "Paylaşmayın duvarınıza yapıştırın" ile biten gönderiler ise hedefine ulaşmış gibi görünüyor. Hemen hemen herkesin profilinde karşılaştığımız bu tür gönderilerin kesinlikle hiç bir aslı yok. Bu tür gönderimlere itibar etmemenizi öneriyoruz.

Yukarıda bir örneğini paylaştığımız gönderi, dikkatli incelendiğinde kendi içerisinde çelişki yaşadığı açıkça görülüyor. Tabi ki bu açıklama gerçeği yansıtmıyor. Hiçbir zararı yok gibi görünen bu gönderi spam etkisi yaparak anasayfaların kirlenmesine neden oluyor. Bu da elbette kimsenin istediği bir şey değil. Hiçbir resmi kurum sizden bu tarz bir şey istemeyeceği için bu şeylere itibar etmeyin.

Öte yandan bir başka gönderide ise MİT hedef alınmış ancak sonuç yine aynı. Bu tür paylaşımların kimler tarafından hangi amaçla paylaşıldığı ise bilinmiyor.

Türkiye Rusya Kaynaklı Yeni Bir Siber Saldırı Dalgasının Hedefi Oldu

Facebook Messenger Resmen Materyal Tasarıma Geçti

YORUMLAR