Facebook'ta Dikey Video Dönemi Başlıyor

Facebook'ta Dikey Video Dönemi Başlıyor

Gün geçmesin ki Facebook tarafından yeni bir haber daha almayalım. Sosyal medya devi, haber kaynağını geliştirmeye yönelik girişimlerine bir yenisini daha ekledi. Bundan böyle Facebook, mobil uygulamalarında dikey videolara daha fazla yer vereceğini açıkladı. 

Facebook'tan gelen habere göre yakın gelecekte haber kaynağımızda dikey videolara daha sık rastlayacağız. Android ve iOS işletim sisteminde bulunan Facebook uygulamalarına gelecek yenilik, Snapchat benzeri bir çalışma olmayacak ama kırpma ve mimik ekleme gibi özellikleri içerisinde barındırması nedeniyle ona benzeyecek diyebiliriz. Konuyla ilgili Marketing Land'e açıklamalarda bulunan Facebook yetkilisi, "insanların Facebook'ta daha sürükleyici deneyimlerden hoşlandıklarını ve bu bağlamda mobil platformlarla uyumlu dikey video çözümüne başlayacaklarını" belirtti. 

Daily Mail Kuzey Amerika CEO'su Jon Steinberg ise dikey video reklamlarının yatay reklamlardan daha çok kazandırdığı görüşünde. Son yıllarda ortaya çıkan canlı yayın uygulamaları düşünüldüğünde dikey videolar haber kaynağımıza gerçekten canlılık katacaktır. Ama ben bundan ziyade Snapchat benzeri mimikleri merak ediyorum. Zira bu su hiç durmayacak gibi görünüyor.

Facebook Sinir Bozucu Yeni Özelliğini Test Ediyor

WhatsApp’ın Facebook ile Bilgilerinizi Paylaşmasını Nasıl Engellersiniz?

YORUMLAR