Facebook'ta En Çok Teşekkür Eden Ülkeler Arasındayız

Facebook'ta En Çok Teşekkür Eden Ülkeler Arasındayız

Facebook’da Kasım ayında hizmete giren “Teşekkür Et” özelliği hızla yayıldı. Hatta Türkiye hemen bu konuda dereceye girdi bile. Facebook size arkadaşınız ile aranızdaki paylaşımları gösteren duygusal bir video hazırlamanıza yardım ediyor ve bunu bir “Teşekkür” mesajı olarak paylaşmanıza olanak veriyor. 

Gerek masaüstünde, gerek mobilde, Türkçe olarak da kullanıma sunulan bu özellik, hiçbir video limiti getirmiyor. Kullanıcılar yakın arkadaşlarından sevgililerine, akrabalarından çalışma arkadaşlarına kadar istedikleri kişilere, istedikleri kadar uzun uzun teşekkür edebiliyorlar. Videonuzu hazırladıktan sonra zaman tünelinizde paylaşmanız gerekiyor. Teşekkür etmek istediğiniz kişi, paylaşım yazınızda etiketli olduğu için karşıya bildirim gidiyor.

Facebook dünya genelinde 200 milyonun üzerinde "Teşekkür et" videosu oluşturulduğunu açıkladı. Facebook'tan yapılan açıklamaya göre, kullanımın en yoğun olduğu saatlerde 3,3 milyon video paylaşımı yapılıyor.

Dünyada Facebook’u en fazla kullanan ilk 10 ülke arasında bulunan Türkiye, “Teşekkür et” videolarını paylaşımında da listedeki unvanına leke sürdürmemiş. İşte dumaksızın teşekkür eden ilk 10 ülke:

Brezilya, Amerika, Meksika, Filipinler, Tayland, İtalya, Türkiye, Arjantin, Hindistan ve İngiltere.

Facebook ile En Yakın Arkadaşlarınıza Videolu Teşekkür Edin!

Facebook 1 Milyar Kullanıcı Barajını Aştı!

YORUMLAR