Facebook'ta Fotoğraflara Çıkartma Özelliği Geldi

Facebook'ta Fotoğraflara Çıkartma Özelliği Geldi

Facebook Messenger ile alıştığımız ve duruma göre kullandığımız çıkartmalar artık Facebook resimlerimizi de süsleyecek. Facebook çıkartmalarını istediğimiz resmin üzerine istediğimiz boyutta yerleştirebileceğiz. 

Android ve iOS cihazlar üzerinden çektiğimiz selfie, grup fotoğrafı ya da manzara konusu ne olursa olsun her fotoğrafa bir Facebook Sticker (çıkartma) ekleyebileceğiz. Yeter ki bunu yapmayı isteyelim. Mobil uygulamalar üzerinden fotoğraf çekerken ekranlarımızın altında yer alacak olan çıkartma simgesi ile istediğimiz her hangi bir çıkartmayı resimlere yapıştırabileceğiz.

Çıkartmalar fotoğraflarda istediğiniz yere konumlandırılabiliyor. Sadece istediğiniz yere değil, istediğiniz boyuta da getirebiliyorsunuz. Böylelikle fotoğraflarda bir derinlik hissi vererek hoş enstantaneler yaratmanız mümkün olabiliyor. Bu özellik fotoğraflarınızı kontrol etmeden sosyal ağlara göndermenize izin vermiyor. Mutlaka onay verip yayınlıyorsunuz. Aslında bu iyi bir şey, çünkü daha sonra pişman olmak da var.

Facebook bu yeni özelliği ile Snapchat'te yer alan emoji ile sohbet ve paylaşımlara rakip mi oluyor bilmiyoruz. Ancak bu özelliğin Facebook kullanıcıları tarafından sıkça kullanacağı şimdiden kesin gibi.

Facebook Yorumlarınıza Çıkartmalar Ekleyin!

Facebook'un Sticker Uygulaması Yayınlandı!

YORUMLAR