Facebook'ta Her Gün 100 Milyon Saat Video İzleniyor

Facebook'ta Her Gün 100 Milyon Saat Video İzleniyor

1.5 milyardan fazla aylık aktif kullanıcısı bulunan sosyal medya devi Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, 2015’in dördüncü çeyreğine ilişkin finansal sonuçları açıkladı. Zuckerberg’in paylaştığı istatistikler arasında video izlenme sayısı oldukça dikkat çekiciydi.

Aylık 950 milyondan fazla kişinin ve 50 milyon küçük işletmenin kullandığı sosyal ağ uygulaması Facebook üzerinden her gün 100 milyon saat video izlendiği, bu sayıma YouTube görüntülemelerinin veya diğer video izleme servislerinin dahil edilmediğini belirtelim. Tabii ki kullanıcıların haber akışında gezerken otomatik olarak başlamak üzere ayarlanmış videolar da görüntülenmiş olarak kabul edilip bu sayıma eklenmiş. Her gün 500 milyon kullanıcının Facebook’ta video izlediği de paylaşılanlar arasında. Öte yandan Mark Zuckerberg’in ilerleyen dönemde özel bir kanalı oluşturulma düşüncesi var. Tabii ki de Google’ın video izleme platformu YouTube’un popüleritisine ulaşması çok zor.

Facebook'un 2015 son çeyreğinde 1.56 milyar dolar net kar yakaladığını, 2015 toplam gelirinin 17.93 milyar dolara, net karının da 3.69 milyar dolara ulaştığını ekleyelim.

GoPro Spherical: Tahiti Surf VR

Anthony Walsh and Matahi Drollet bring us inside some of the biggest barrels Tahiti has to offer in full 360°.For the most immersive experience, click and drag on your desktop, or move your iOS device in any direction.

Posted by GoPro on 12 Kasım 2015 Perşembe

YORUMLAR