Facebook'ta Her Gün Milyonlarca Hesap Siliniyormuş!

Facebook'ta Her Gün Milyonlarca Hesap Siliniyormuş!

Facebook'un Güvenlik Şefi Alex Stamos, her gün 1 milyon hesabı kapattıklarını açıklayarak, "Dev bir sosyal medya mecrasının güvenliğini sağlamak zannedildiği kadar kolay olmayabiliyor." dedi.

Stamos,  güvenlik tehdidi olarak değerlendirdikleri ve sildikleri yazı ve videoların bazılarının Facebook kurallarını aslında çiğnemediklerini, ancak bunu sonradan fark ettiklerini söyleyerek, "Milyonlarca etkileşimle uğraştığınız zaman, yanlış alarm vermeden belli kuralları uygulamanız da mümkün dolmuyor." ifadesini kullandı.

Toplantıya katılan Elektronik Sınırlar Vakfı Siber Güvenlik Direktörü Eva Galperin ise Facebook kurallarının önyargıları yansıttığını ifade etti. Ancak Stamos bu ifadeye kaşı çıkarak "Neyin silinip neyin silinmeyeceğine karar verenler sadece bir grup beyaz adam değil." diyerek bu ifadeye itiraz etti. Stamos, Facebook'un 100'den fazla ülkede kullanımının yasalarla belirlendiğini de hatırlatarak, "Nefret söyleminin tanımı bazı ülkelerde çok farklı kategorilerde değerlendirilebiliyor." dedi.

"Her şeyi insanlarla yapmamız bazen mümkün olamayabiliyor" şeklinde konuşan Facebook Güvenlik Şefi, şirketinin bu konuyla ilgili olarak yapay zeka yatırımı yaptığını da ifade etti.

Facebook, Manchester Patlamasından Sonra Güvenlik Kontrolü Başlattı

Mark Zuckerberg'den Paranoyak Bir Güvenlik Önlemi

Hayatınızı Kolaylaştıracak Facebook İpuçları

YORUMLAR