Facebook'tan Android'e Özel Telefon Uygulaması: Phone

Facebook'tan Android'e Özel Telefon Uygulaması: Phone

Facebook sosyal ağlarda insanları daha da sosyal kılmak adına, Phone isimli uygulamasıyla telefon görüşmesi de yaptıracak. Uygulama Android telefonlar için test edilmeye başlandı.Facebook telefon uygulaması, yanlış anlaşılmasın; bir telefon değil, bir uygulama. Facebook marka bir telefondan değil bizi sosyal ağlarımızla konuşturacak bir uygulamadan bahsediyoruz.

Facebook sosyal ağı üzerinden arkadaşlarınızla telefon konuşması yapabileceğiniz uygulamanın, Android telefonlar için test edilmesine başladığı iddia ediliyor. Phone adı verilen uygulama Facebook’a bir güncelleme olarak gelecek ve Facebook kontrol panelinden aktif edilebilecek.

Gelen haberlere göre Facebook çalışanları şu anda Phone uygulamasını şu anda deniyorlar. Uygulama ile gelen bilgiler çalışmaların bira ağır ilerlediği yönünde. Şimdilik telefonun arama ara yüzünü Facebook tasarımı gibi değiştirmekten başka bir işlevi olmadığı söyleniyor. Ancak Facebook uygulamayı sadece sosyal ağ içi aramalardan başka genel aramalar içinde kullanabilir olasılığı da konuşuluyor.

Facebook’dan Phone uygulamasıyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak olgunlaşmakta olan proje süresince daha çok duyumlar gelecek gibi görünüyor. 

Twitter 9 Yaşına Bastı, Başından Neler Geçtiğini Paylaştı

Facebook'un Messenger İçin Yeni Planları Var

Acil Para Lazımsa En Yakın ATM Facebook Messenger'da

YORUMLAR