Facebook Mobil Uygulamasında Artık Sohbet Edilemeyecek

Facebook mobil sohbet sistemini kapatacak ve sohbet etmek isterseniz Facebook Messenger'a yönlendirecek.

Facebook Mobil Uygulamasında Artık Sohbet Edilemeyecek

Sosyal ağ siteleri arasında üst sıralarda yer alan Facebook kullanıcılarından çok tepki çekecek bir kararını açıkladı. Bu karar Facebook uygulaması üzerinden arkadaşları ile sohbet etmeyi sevenleri biraz üzecek gibi.

Bildiğiniz üzere Facebook'un geliştirmiş olduğu bir sohbet uygulaması Facebook Messenger uzun süredir kullanıma açık. Facebook yöneticilerinin oldukça önem verdiği bu uygulama henüz istenilen sayıda kişi tarafından kullanılmıyordu. Büyük sosyal ağ sitesi bu uygulamayı yükseltmek için kullanıcılarını yönlendirecek. Yani Facebook mobil sohbet sistemini kapatacak ve sohbet etmek isterseniz Facebook Messenger'a yönlendirecek. 

Bu karar milyonlarca kullanıcı tarafından oldukça tepki çekecek gibi. Fakat daha önce Avrupa ülkelerinde denenmiş ve olumlu sonuçlar alındığı söyleniyor. Bu olumlu yorumlar üzerine geçmeyi düşünülen bir sistem olduğunu düşünüyoruz. Ama bu yeniliğe yapılan olumlu yorumların yanında olumsuz yorumlarında olduğunu unutmamak lazım. Facebook'un bu yeniliği Android, iOS ve Windows Phone işletim sistemine sahip cihazlar için çok yakında yeni bir güncelleme ile karşılanacak.

Sohbet uygulaması hariç Facebook'un diğer tüm işlevleri sorunsuz yapılabilecek. Sadece anlık olarak mesajlaşmak isteyenler uygulamayı kurmak zorunda.

Facebook Messenge uygulamasına aşağıdaki bağlantıdan ücretsiz bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Facebook uygulamasının güncel sürümünü aşağıdaki bağlantılardan -hala yoksa- hızlı bir şekilde indirin.

İngiltere'nin sokaklarında şoforsüz araçlar görürseniz şaşırmayın.

YORUMLAR