Facebook'tan Bir İlk Daha: Anonim Üyelik

Facebook'tan Bir İlk Daha: Anonim Üyelik

Hepimizin kullandığı gibi, web siteleri kullanıcıların hesap açması veya login olması için Facebook hesaplarımızı talep edebiliyor. Bu olanağı kullanarak pek çok web sitesinde hesap açabiliyorduk. Artık bu değişiyor.

Facebook hesaplarımızla sitelere üye olduğumuzda, bilgilerimizi paylaştığımız bu web siteleri login olduğumuzdan andan itibaren bazı kişisel verilere ulaşabiliyorlardı. Bunu hepsi yapmasa da, arada yapanlar olabiliyordu.

Facebook bunun önüne geçmek için login uygulamasına anonim login seçeneğini eklemeye hazırlanıyor. Bu uygulamayla birlikte kullanıcılar, güvenmediğimiz ama kullanmak istediğimiz web sitelerine login olmak istediğimizde, anonim login seçeneğini kullanabileceğiz.

Bu seçenekle bizden Facebook üyeliği talep eden sitelere normal bir üye gibi giriş yapabileceğiz. Web siteleri hiçbir şekilde özel verilerimizi takip edemeyecek ya da görüntüleyemeyecek. Öte yandan Facebook benzeri taleplerde bulunan bu gibi sitelere üye olurken, adı geçen sitenin hangi verileri görüp göremeyeceğini de belirleyebilecek.

Facebook bu yeni güvenlikli üyelik sistemini şu anda beta aşamasında kullanıma kendi test grubu üzerinde deniyor. Hızlı bir şekilde geliştirerek önümüzdeki haftalarda hizmete sunmuş olacak. 

Facebook Messenger'da 2 Günde 1 Milyon Görüntülü Konuşma Yapıldı

Facebook Bu Ay İçerik Barındırma Hizmetini Başlatabilir

YORUMLAR