Facebook'tan Cortana ve Siri'ye Rakip Yeni Bir Sanal Asistan, Moneypenny

Facebook'tan Cortana ve Siri'ye Rakip Yeni Bir Sanal Asistan, Moneypenny

Facebook’un Moneypenny isimli bir sanal asistan üzerinde çalıştığı konuşuluyor. Cortana ve Siri’nin rakibi Moneypenny olacak.

Facebook laboratuvarlarında Messenger ve Facebook ile entegre olması düşünülen, yeni bir sanal asistan üzerinde çalışıldığı konuşuluyor.  

Sızdırılan haberlere göre, Moneypenny kod isimli sanal asistanın en az Siri ve Cortana kadar yetenekli olması hedefleniyor. Ancak Moneypenny bu yeteneğini sadece alışveriş yaparken kullanabileceğimiz şekilde sergileyecek. Kısaca Cortana ve Siri kadar zeki olsa da kafası sadece alışverişe çalışacak.

Aslında Moneypenny, diğer sanal asistanların aksine bir alışveriş asistanı. Nereden ne satın almamız gerektiğini, nerede ucuzluk olduğunu ve günlük alışveriş planını danışabileceğimiz bir sanal asistan. Moneypenny alışveriş yapan kullanıcıları arasında iletişim de kurabilecek ve böylece alışveriş yapanların birbirleri ile iletişimde kalmasını sağlayabilecek. Moneypenny ayrıca daha önce yaptığınız alışverişleri, kendi veri tabanında değerlendirecek ve aynı mağazaların yeni ürün ve fiyatlarını sorgulayarak alışveriş gündemimizi planlamamızı sağlayabilecek.

Aslında bu tür bir uygulama Güney Kore’de Daum Kakao adında bir mobil platform olarak birkaç yıldır kullanılıyor. Moneypenny ise James Bond evreninde, Bond karakterleri arasında önemli bir yere sahip kadın kahramanlardan biri. Moneypeny, tam Türkçeye çevrilecek olursa "ParaPul" olarak tanımlanabilir.

Facebook da Kendi Müzik İstasyonunu Açmaya Hazırlanıyor Olabilir mi?

Facebook Haber Kaynağında Yakın Takip Dönemi Başlıyor

Facebook'un Yeni İkon Değişikliği Kadını Ön Plana Aldı, Çağa Ayak Uydurdu

YORUMLAR