Facebook'tan Doğum Günü Kutlamalarına Özel Video

Facebook'tan Doğum Günü Kutlamalarına Özel Video

Facebook’un doğum günleri için tasarladığı özelliklerden hoşlanıyor musunuz bilmiyoruz ancak arkadaşlarınızın doğum günlerini ezbere bilmek zorunda kalmamanız açısından doğum günü temalı özelliklerin son derece kullanışlı olduğu söylenebilir. Sosyal medya devi doğum günü videoları ve doğum günü şerefine yapılan bağış toplama organizasyonlarıyla doğum günü etkinliklerini zenginleştirdi.

Son olarak arkadaşının doğum gününü kutlamayı unutan kullanıcılar için telafi etme fırsatı olarak doğum günü hatırlatıcı özelliğini platforma empoze eden Facebook, “arkadaşının doğum günü dündü” şeklinde ifadelerle telafi etme fırsatı sunuyordu. Şimdi ise sosyal medya devi iki yeni doğum günü özelliği daha getirdi.

Yeni doğum günü özelliklerinden ilki videolu kutlama özelliği. Bu özellik aslında arkadaşlık yıldönümü videolarından aşina olduğumuz bir şey. Zira aynı mantıkla bu sefer doğum günü olan arkadaşınıza ait videolar ve fotoğraflarla oluşturulan kolajlar, çeşitli animasyonlarla renklendirilip bir doğum günü videosu olarak hazırlanıyor. Sonrasında ise doğum günü olan arkadaşınızın duvarında bu videoyu paylaşıp şık bir sanal hediye sunma fırsatı elinize geçiyor.

İkinci özellik olan bağış toplama etkinliği ise alışılmışın dışında görünüyor. Bu etkinlik kapsamında Facebook yaklaşık iki hafta önceden doğum günü olan kişiye haber veriyor ve ABD merkezli 750.000 kadar sivil toplum örgütüne doğum gününüz şerefine bağış toplanmasını isteyip istemediğinizi soruyor. Bunu onaylamanız halinde ise sizin belirlediğiniz arkadaşlarınıza doğum gününüz şerefine bağış yapması için bir bildirim gönderiliyor. Video özelliği biraz sığ görünse de bağış yapma özelliğinin oldukça yaratıcı ve faydalı olduğunu söylemek mümkün.

Hem Facebook Hem de Instagram Tasarım Değiştiriyor

Facebook'un Yenilenen Kamera Özellikleri Hikayeleri Canlandırabilir

YORUMLAR