Facebook'tan Eski Sevgiliyi Unutma Uygulaması Geliyor!

Facebook'tan Eski Sevgiliyi Unutma Uygulaması Geliyor!

Facebook geldi geleli ilişkiler de bambaşka bir hale geldi diyebiliriz. Geçmişte kendi içimizde ve fiziksel sınırlarımız dahilinde yaşadığımız ilişkilerimizin gitgide sanal dünyaya adapte olması, bazı şeyleri daha kolay hale getirirken bazı şeyleri de daha zor hale getirdi. Zira ilişkiler devam ederken Facebook üzerinden yapılan sevgi gösterileri, ayrılığın ardından hesapların temizlenmesini gerektiren zorlu bir mücadeleyi de ortaya koydu.

Pek çok kişinin sevgilisinden ya da eşinden ayrıldıktan sonra Facebook hesabını yeniden organize etmesi gerekliliği ise şirketin hazırlamakta olduğu yeni ayrılık uygulamasıyla bir son bulacak gibi görünüyor. Şimdiye dek sevgilinizden ayrıldığınızda, tüm paylaştığınız şeyleri görmesine engel olmak için ya onu engellemeniz ya da arkadaşlıktan çıkarmanız gerekiyordu. Aksi taktirde illa ki o kişinin paylaşımlarınızın bir kısmına ulaşması mümkün oluyordu.

Bu çok sert önlemler ise o kişiyi hala önemsediğiniz izlenimini bırakıyor, ayrılığı daha da zor hale getiriyordu. Eski sevgiliyi Facebook'tan silmemek ise maalesef stalklamak dediğimiz şeyin gerçekleşmesine ve devamlı onun takibi altında kalmanızı sağlıyordu.

Yeni geliştirilen ayrılık uygulaması, henüz ABD dışındaki kullanıcılara kapalı olsa da, yakın zamanda tüm dünyada yayınlanacak. Bu uygulama sayesinde eski sevgilinizin sizi takip etmesinin ve paylaşımlarınızı görmesinin önüne geçebileceksiniz. Lakin bunu yapmak için onu illa ki arkadaş listenizden kaldırmanız ya da engellemeniz de gerekmeyecek. Ayrıca koyulan bu minik engel hakkında karşı tarafa da hiç bir bildirim gitmemesi işleri daha da kolay hale getirecek ve gizli gizli hesabınızı saklayabileceksiniz.

Şirket tarafından yapılan resmi açıklama, ayrılık konusunun kullanıcılar için daha kolay bir hale getirilmesinin hedeflendiğini gösteriyor ve böyle bir önlem bizlere ne kadar yardım edecek zaman içerisinde hep beraber göreceğiz. Şimdilik Facebook'u olduğu haliyle kullanmak için aşağıdaki bağlantılardan uygulamalarını mobil cihazlarınıza indirebilirsiniz.

YORUMLAR