Facebook'tan Video Sohbet Cihazı Geliyor

Facebook'tan Video Sohbet Cihazı Geliyor

Facebook evde kullanılmak üzere tasarlanmış bir video sohbet cihazı geliştiriyor. Cihazın yapabileceği şeyler arasında, ev içi ufak tefek işleri halletmek ve video yoluyla karşı taraftaki kişilere bağlanarak iletişim kurabilmek yer alıyor.

Önümüzdeki Nisan ayında duyurulması muhtemel olan ürün, dokunmatik ekran, geniş açılı kamera, mikrofon ve hoparlör barındırıyor. Konsept olarak, Amazon'un son zamanlarda ev tabanlı donanımı oluşturmak için piyasaya sürdüğü Echo Show'a çok benzeyeceği ifade ediliyor.

Facebook’un Building 8 birimi tarafından üretilecek olan görüntülü konuşma cihazı, 13 ila 15 inç arasında ekrana sahip olacak. Android işletim sistemi yer alacağı düşünülen üründe, gelişmiş bir kamera sistemi de bulunacak. Bloomberg'in haberinde, Facebook'un gelişmiş kamera özellikleri için "Kalabalık ortamlarda insanları tarayıp onlara kilitlenebileceklerini" içeren yapay zeka sistemini kullanmak istediği belirtildi.

Görüntülü konuşma özellikli bir cihaz, Facebook için daha fazla kullanıcı kitlesi anlamına geliyor. Ayrıca cihaz, Facebook Messenger ile de senkronize edilebilecek. Bununla birlikte, Facebook’un sanal asistanı Facebook M için de bir araç haline gelebilir.

Facebook, Yapay Zeka Girişimi Ozlo'yu Satın Aldı

Facebook, Kendi Aralarında Dil Yaratan Yapay Zekaların Fişini Çekti

YORUMLAR