Facebook'tan Yeni Bir Site

Facebook dün itibarı ile sosyal ağı üzerindeki 950 milyon kullanıcısının, en sıra dışı, ilginç ve düşündürücü hikayelerini paylaşabilmeleri için yepyeni bir internet sitesi projesi başlattı. Facebook Stories (Facebook Hikayeleri) adlı yeni internet sitesi

Facebook'tan Yeni Bir Site

Facebook dün itibarı ile sosyal ağı üzerindeki 950 milyon kullanıcısının, en sıra dışı, ilginç ve düşündürücü hikayelerini paylaşabilmeleri için yepyeni bir internet sitesi projesi başlattı.

Facebook Stories (Facebook Hikayeleri) adlı yeni internet sitesi üzerinde her ay farklı bir konuyla ilgili olarak Facebook'u yenilikçi ve sıradışı yollarla kullanan sosyal ağ kullanıcılarının hikayeleri yayınlanacak.

Site ilk ayı olan ağustos ayı için "hatırlama" konu başlığı altında, hafızasını kaybetmiş ve Facebook'un "tanıyor olabileceğin kişiler" sekmesi yardımıyla geçmişini keşfetmeye çalışan bir adam olan Mayank Sharma'nın hikayesini anlatan bir videoya sahip. Kullanıcılar hikayelerini site üzerinden yollayabiliyorlar ama yollanan hikayelerin yayınlanması tamamen Facebook ekibinin insiyatifine bırakılmış durumda.

Facebook tarafından "Burada yayınlanan hikayelerin diğer kullanıcılarımıza ilham olmasını ve burada yayınlanan teknolojileri kendileri için kullanmasını umuyoruz." açıklaması yapıldı.

Kullanıcılardan gelen hikayelerin dışında site üzerinde her ay farklı sanatçılara ait kitaplar, müzikler ve çeşitli infografik bilgiler de yayınlanacak.

Servise ulaşmak için tıklayın!

YORUMLAR