Facebook'tan Yeni İlişki Durumu Sorgulama Tuşu

Facebook'tan Yeni İlişki Durumu Sorgulama Tuşu

Facebook, hesapları üzerinde ilişki durumunu belirtmeyen kullanıcıların ilişki durumlarını öğrenebilmek için yeni bir yol sunacak. Daha kolay bir yöntem olmasına rağmen oldukça garip olan bu yeni tuş sayesinde, ilişki durumu belli olmayan kullanıcılara kolayca sorabileceksiniz.

İlişki durumunun sağ tarafına gelecek olan ''Ask'' yani ''Sor'' tuşu ile istediğiniz kişilerin ilişki durumunu direkt olarak kişilere yöneltebileceksiniz. Kişiler kendi sayfaları üzerinde bu tuşu göremeyecekler. Sadece sayfayı kontrol eden kişiler bu tuşu görecek olup istediklerinde tıklayarak ilişki durumunu sorabilecekler.

Bu yeni tuşu kullanarak ilişki durumu hakkında bilgi almak istediğiniz kişiler arkadaşınız olmalılar. Ayrıca tuşa tıklayarak sormak istediğiniz zaman, ufak bir mesaj da bırakmanız gerekiyor. Örneğin yalnız olduğunu düşündüğünüz bir arkadaşınıza bu tuşu kullanarak ilişkisi olup olmadığını sorabilir ve aynı zamanda onu bir kahveye davet edebilirsiniz. Bunun dışında ilişki durumu hakkında evlimi, bekarmı yada nişanlımı olduğunu otomatik seçeneklerden sorabilirsiniz.

İlişki durumunu sorduğunuz kişilerin sorunuzu yanıtlaması halinde bu durumu sadece siz görebiliyorsunuz. Bu sayede aranızdaki bağlantı tamamen özel olarak kalmaktadır. Sizin dışınızda bu soruyu soran olursa o kişiler de yanıt alması halinde durumu görebilirler. İlişki durumu dışında kullanıcıların belirtmemiş olduğu telefon numarası, e-posta adresi, yaşadığı şehir, nereli olduğu ve nerede çalıştığı gibi bilgileri de sorabilirsiniz.

Faebook'un bu yeni özelliği hakkındaki düşüncelerinizi bizlerle aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Twitter Hesabınızı Güvende Tutmak İçin İpuçları

YORUMLAR