Facebook'u Her Gün 699 Milyon Kişi Ziyaret Ediyor

Facebook'u Her Gün 699 Milyon Kişi Ziyaret Ediyor

Facebook günden güne büyümeye ve sürekli olarak yeni kullanıcıları bünyesine katmaya devam ediyor. Zuckerberg tarafından yapılan açıklamaya göre günlük Facebook hesabına giriş yapan kullanıcı sayısı 700 milyona yaklaşmış durumda.

Business Insider tarafından ortaya çıkan rapora göre aylık 1 milyar kayıtlı kullanıcı rakamını geride bırakmayı başaran sosyal ağ son aylarda yaklaşık 1 milyar 150 milyon kayıtlı kullanıcı tarafından ziyaret ediliyor.

Bu rakam gerçekten çok etkileyici olsa da bundan daha etkileyici bir rakam daha söz konusu. Yine Zuckerberg tarafından yapılan açıklamaya göre Facebook, hergün 699 milyon farklı kayıtlı kullanıcı tarafından ziyaret ediliyor ve bu kullanıcıların tamamı hesaplarında oturum açarak Facebook üzerinde zaman geçiriyor.

Bahsi geçen bu rakamlar bizler için çok büyük olsa da Mark Zuckerberg elindekiyle yetinmek yerine hayallerinin peşinden koşmaya ve şirketi günden güne büyütmeye devam ediyor.

Şirket aynı zamanda hedeflerinin 5 milyar insana ulaşmak olduğunu ve bunun için yapacakları şeylerden de bahsetti. Şirketi adına konuşan Mark Zuckerberg, önümüzdeki 5-10 yıllık süreçte dünya üzerinde olan herşeyi tam anlamıyla analiz etmek ve haritasını çıkarmak istediklerini dile getirdi ve ekledi "İnsanların kendi işlerini ve şirketlerini kurmasına yardımcı olmak ve bu noktada büyük bir rol oynamak istiyoruz."

Bakalım Facebook hedeflediği 5 milyar kullanıcı sayısına önümüzdeki 5-10 yıl içerisinde ulaşabilecek mi? Sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz?

Moto X Ne Kadar Sattı?

YORUMLAR