Facebook'un 4 Milyon Reklam Vereni Var

Facebook'un 4 Milyon Reklam Vereni Var

Facebook, sayfaların ne kadar popüler olduğunu daha iyi göstermek için istatistikler yayınladı. Yayınlanan istatistiklerde Facebook sayfaları kullanan işletmelerin sayısı verildi ve bunların kaçının reklam verdiği bilgisi bizlerle paylaşıldı.

Eylül ayında yüzde 33'lük artışla Facebook Sayfalar kullanan işletmelerin sayısı 60 milyona çıktı. 60 milyonluk kullanıcı sayısının 4 milyondan fazlasının aktif reklam veren konumunda olduğunu belirten, Facebook Operasyon Şefi Sheryl Sandberg; "işletmeler için internette olmak çok zorken, mobilde olmak çok daha fazla çaba gerektiriyor. Bu sebeple onlar Facebook'u tercih ediyorlar ve reklam faaliyetlerini buradan yürütüyorlar." dedi.

Yetkililer her geçen gün işletmelerin ilgisinin Facebook'a daha fazla kaydığını belirtirken, en büyük sıçramanın Güney Doğu Asya bölgesinde gerçekleştiğinin de altı çizildi. Vietnam, Endonezya, Ukrayna ve Filipinler ise en büyük gelişim kaydeden ülkeler olarak gösterildi. 

Facebook Sayfalar'ı ziyaret edenlerin yüzde 80 gibi büyük bir kısmının mobil cihazlar üzerinden ziyaretlerini gerçekleştirdiğinin altı çizilirken, reklam verenlerin yüzde 40'nın da yine mobil cihazlar üzerinden reklamlarını hazırladıkları açıklandı.

Böylesine büyük bir gelişimin görüldüğü bir alanda yatırımlarına ve geliştirmelerine devam edeceklerini söyleyen Facebook, işletmelere odaklı yeni projelerini de duyurmaya devam edeceklerini söyledi.

WhatsApp Verdiği Sözü Tutmuyor Kullanıcı Bilgilerini Facebook ile Paylaşıyor

Facebook Norveç Başbakanını da Sansürledi

Facebook Napalm Kız Fotoğrafını Sansürledi!

YORUMLAR