Facebook'un Aktif Kullanıcı Sayısı 2015'te Çin'in Nüfusunu Geçebilir

Facebook'un Aktif Kullanıcı Sayısı 2015'te Çin'in Nüfusunu Geçebilir

Dünyanın en popüler sosyal medya platformu olan Facebook'un sahip olduğu aktif kullanıcı sayısı, güncel büyüme oranlarını korursa, Dünya'nın en çok nüfüsuna sahip olan ülkesi Çin'in nüfusunu geçecek.

Hindistan'ın nüfusuyla aynı rakama ulaşan Facebook'un aktif olarak 1.2 milyar kullanıcısı bulunuyor. Üstelik bu rakama aktif olmayan ve dondurulmuş hesaplar da dahil edilmeyerek sadece ayda en az bir kere Facebook'a giren aktif kullanıcılar ile hesaplanmıştır. Yıllar içerisinde büyüme hızını korumayı başaran yada sürekli olarak arttıran Facebook, geçen yıl sahip olduğu büyüme oranını bu yılda koruyabilirse, Dünya'nın en kalabalık ülkesi Çin'in nüfusundan daha fazla kullanıcı sayısına ulaşacak.

2004 yılında kurulduktan sonra kullanıcı rakamlarındaki ilk büyük artışı 2006 yılında gerçekleştiren Facebook, istenilen büyüme oranı sonuçlarına göre 2015 yılına girildiğinde yaklaşık 1.4 milyar aktif kullanıcıya yada daha fazlasına sahip olacak.

Facebook büyümesini sürdürmesi ve kullanıcı sayılarının düzenli olarak artması elbette kolay bir iş değil. Sosyal medya platformunun en güçlüsü olarak, tek başına liderlik koltuğunda oturan Facebook, bakalım 2015 yılında istenilen aktif kullanıcı rakamlarına ulaşabilecekmi.

Kullanışlı Muhasebe Programları

YORUMLAR