Facebook'un Almanya'daki Ofisine Taş ve Gaz Bombalarıyla Saldırdılar!

Facebook'un Almanya'daki Ofisine Taş ve Gaz Bombalarıyla Saldırdılar!

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya sitesi Facebook, Almanya'daki ofisinde beklemediği bir tepkiyle karşılaştı. Hamburg'da bulunan yönetim ofisi kimliği belirsiz kişilerce taşlandı ve duvarlara kırmızı boyalı yazılar yazıldı. 13 Aralık 2015 tarihinde yani Pazar günü Almanya'nın önemli kentlerinden birisi olan Hamburg'ta gerçekleşti çirkin saldırı. Sayısının 20 kişiye yakın olduğu söylenen öfkeli grup, Facebook'un üst düzey olmayan yöneticilerinin görev yaptığı ofiste akşam saatlerinde taşlar ve gaz bombalarıyla saldırdı. Ofisin camlarını kıran kalabalık elindeki sprey boyalarla vermek istedikleri mesajı duvarlara yazdı. Yazılan mesajda ise "Facebook Dislike" ifadesi yer alıyor. Polisler saldırıdan sonra olay yerine geldiklerinde yapabilecekleri pek bir şey kalmamıştı. Çünkü saldırganlar dağılmış ve ofisin camları kırılmıştı. Olay yerini incelemeye başlayan polisler basına da bilgi vermeyi ihmal etmedi. Polisler tarafından yapılan açıklamada içerde kimsenin olmadığı ve gruba ait çeşitli izlerin arandığından söz edildi.

Olay sonrası Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg ve diğer üst yöneticileri tarafından herhangi bir açıklama yapılmadı. Saldırının ne için yapıldığı, saldırgan grubun Facebook'un hangi tutumuna karşı olduğu ise oldukça fazla merak ediliyor.

Tecrübeli kişiler tarafından saldırının gerçekleşme sebebi olarak bazı tahminler ortaya atıldı. Bu tahminler arasında Mark Zuckerberg'un Müslümanları koruduğunu açıklaması da yer alıyor. 20 kişilik grubun öfkesinin de ırkçı bir şekilde bu açıklamaya karşı olabileceği söyleniyor. Gerçeği ise suçlular yakalandığında verdikleri ifade sayesinde öğreneceğiz.

Mark Zuckerberg Facebook'taki Müslümanlara Seslendi: Sizin İçin Savaşacağız!

Facebook Haber Kaynağı Bomba Gibi Değişimlerle Geliyor

YORUMLAR