Facebook'un Beğen ve Paylaş İkonları İlk Defa Değişiyor

Facebook'un Beğen ve Paylaş İkonları İlk Defa Değişiyor

Facebook'un günde 22 milyardan fazla tıklanan ve 7.5 milyon internet  sitesi üzerinde bulunan beğen ve paylaş tuşları değiştiriliyor. Sosyal medyanın en popüler ve en güçlüsü olan Facebook, beğen ve paylaş tuşlarını tarihinde ilk defa değiştirmek üzere.

İnternet üzerindeki en yaygın ve en çok kullanılan 2 ikon ilk çıktıklarını halini bunca zamandır koruyordu. Fakat Facebook yetkilerinin açıklamalarına göre değişimin sebebi, yeni ikonların yüksek çözünürlüklü ekranlar için optimize edilmesi.

Önümüzdeki hafta değiştirilerek yenilerinin gelmesi beklenirken, yeni ikonlarda göze çarpan en büyük değişiklik, beğen tuşunun ikonu olan baş parmak artık yok. Yeni beğen butonu, sayfanızın veya yayınladığınız içeriğin kaç beğeni aldığını gösteren yerin üstündeki diyalog kutusunda olacak.

Yeni beğen butonununda baş parmak yerine Facebook'un simgesi olan ''f'' bulunuyor ve beyaz üzerinde mavi renkli olacak. Aynı şekilde paylaş butonuda benzer değişikliklerle birlikte gönder butonunun yerini alıyor. Karışık gibi görünsede önümüzdeki hafta aktif edilmesi beklenen yeni butonlara çok kısa bir süre içerisinde alışacağınıza eminim.

Değişiklik hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi bizimle aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

LINE, WeChat ve WhatsApp Karşılaştırması

YORUMLAR