Facebook'un En Yaşlı Kullanıcısı 101 Yaşında

Facebook'un En Yaşlı Kullanıcısı 101 Yaşında

Facebook, dünyanın en popüler sosyal ağı ve yaklaşık 1 milyar aktif kullanıcıya sahip. Elbette bu kullanıcıların hepsi 20li yaşlarını yaşayan delidolu gençler değil. Facebook’ta en hızlı genişleyen populasyon, 55 yaşının üstündeki bayan kullanıcılar.

Peki, gencinden yaşlısına, öğrencisinden başbakanına her çeşit insanı buluşturan bu platformun en yaşlı üyesi kim?

Menlo Park, Californialı Florence Detlor, 101 yaşında. Facebook’a göre platformun en yaşlı kullanıcısı olan Detlor, aynı zamanda Facebook’un yönetim merkezini ziyaret eden en yaşlı kişi olma sıfatını taşıyor. Geçtiğimiz günlerde Facebook’un yönetim merkezine ziyarette bulunan, torunu gibi gördüğü CEO Mark Zuckerberg ve COO Sheryl Sandberg ile tanışan Florence Detlor halinden oldukça memnun görünüyor.

Yukarıdaki fotoğraf ise Sandberg tarafından Facebook’a yüklendi ve kısa süre içinde 5.000’den fazla beğeni aldı. Yorumlarda ise büyük ebeveynlerinin Detlor’dan daha yaşlı olduğunu ve bir an önce onlar adına hesap açacaklarını söyleyen kullanıcıların gönderileri dikkat çekti.

Florence Detlor, profilinde bildirdiğine göre Occidental College’dan 1932 yılında mezun oldu. Facebook’un yönetim merkezinin de bulunduğu California’nın Menlo Park bölgesinde yaşıyor ve Facebook’a Ağustos 2009’da kaydolmuş.

YORUMLAR