Facebook'un Messenger İçin Yeni Planları Var

Facebook, Messenger için yürürlüğe koyacağı yeni planını açıklamaya hazırlanıyor.

Facebook'un Messenger İçin Yeni Planları Var

Gelecek hafta yapılacak olan F8 Uygulama Geliştirici Konferansı'nda Facebook, Messenger için yürürlüğe koyacağı yeni planını açıklayacak. Bu plan bir çok uygulama geliştiriciyi yakından ilgilendiriyor.Facebook Messenger’ın daha faydalı ve özel bir uygulama olabilmesi için kaynaklarını uygulama geliştiricilere açmaya karar verdi ve bunun için bir strateji geliştiriyor. Bu strateji ile birlikte Facebook, Messenger üzerinde uygulama geliştiricilerin yenilikler yapmasına ve geliştirmesine olanak verecek.

Facebook Messenger, Asyalı rakipleri WeChat ve Line’nın bir sohbet uygulamasından daha fazla özellikler sunduğunun farkında olduğu için bu kararı almış olabilir. Messenger’ın daha özel bir uygulama olması için uygulama geliştiricilerin Messenger üzerinde çalışmalar yapmasını istemesinin sebebi daha özel bir platforma kavuşabilmek.

Facebook’un Messenger’ı kullanıcılar arası içerik paylaşımı yapılabilen bir platforma dönüştürmek istiyor.  Bir sohbet uygulamasından öteye taşımak istemesi de tıpkı WhatsApp gibi sosyal mecrada kendine bağlı yepyeni bir platform yaratmak.

Facebook özellikle spam’ın engellenmesi birinci hedef olarak belirledi. Bunun için daha önce yaptığı hataları da tekrarlamak istemiyor. Bu yüzden de üçüncü parti uygulama geliştiricilerine ihtiyaç duyuyor. Facebook uygulama mağazalarında öne çıkamamış özel fikirleri, bu noktada kendi bünyesine entegre ederek daha faydalı platform oluşturmayı hedefliyor. 

Facebook Messenger Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Facebook Messenger ile Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır?

YORUMLAR