Facebook'un Mobil Kullanıcı Sayısı Dudak Uçuklatıyor

Facebook'un Mobil Kullanıcı Sayısı Dudak Uçuklatıyor

Sosyal medya devi Facebook'un Yaratıcı Ekip Başkanı(Chief Creative Officer) Mark D’Arcy, Fransa'da Cannes Lions Festivali'nde katıldığı özel bir toplantıda şirketle ilgili önemli bilgileri izleyicilerle paylaştı. Mobil platformlara yaptığı yatırımların mevyesini toplamaya başlayan şirket yetkilisi, aktif mobil kullanıcı sayısının 1 milyar 250 milyon olduğunu açıkladı.

Katıldığı toplantıda Facebook'un mobil platformlardan beklediği geri dönüşler üzerine konuşan D'Arcy, markaların yaptığı başarı reklam çalışmalarına da yer verdi. Yaptıkları kampanyaların ilerleyen süreçte mobilde büyük bir ivme kazandığını ve markaların kısıtlı imkanlarla yaratıcı çalışmalar yaptığını da belirten D'Arcy söylediği rakamlarla adeta dudak uçuklattı.

Geçtiğimiz yıl da düzenlenen Cannes Lions Festivali'nden bugüne kadar Facebook'un geldiği noktayı rakamlarla ifade eden şirket yetkilisi, mobil kullanıcı sayısına 250 milyon daha insan katıldığını söyleyerek, aktif kullanıcı sayısının 1 milyar 250 milyon'a ulaştığını ve günlük 200 milyonun üzerinde insanın Facebook'ta vakit geçirdiğini sözlerine ekledi.

Sosyal medya devinin Video bölümünden de güzel haberler paylaşan Mark D’Arcy, günlük video görüntülenme sayısının 4 milyar olduğunu belirtti. Tabi bu rakamların içerisinde otomatik oynatılan videoların olduğunu da unutmamak gerekiyor.

Instagram Güncellendi, Konum, Mekan ve Etkinlik Aramaları Detaylandırıldı

YORUMLAR