Facebook’un Taklit Etmediği Bir Prisma Kalmıştı Onu da Yapıyor

Facebook’un Taklit Etmediği Bir Prisma Kalmıştı Onu da Yapıyor

Facebook yakından takip ettiği Prisma uygulamasının yaptığını sosyal medyada videolara uygulayacak. Facebook ürün müdürü, Prisma'nın sanatsal filtrelerinin canlı yayınlarda kullanılabileceğini açıkladı.

Snapchat’in fikirlerini pervasızca filtrelerine ekleyen Facebook şemsiye altındaki tüm uygulamalar, şimdi gözlerini Prisma’nın öncülük ettiği sanatsal etkileşimli yapay zekaya takmış durumdalar. Canlı yayın esnasında paylaşılan videoların benzer bir altyapıyla tıpkı Prisma gibi yayınlanmasını sağlayabilecek bir sistemin yakında Facebook’a dahil olacağı açıklandı.

Facebook’un Ürün Geliştirme Müdürü Chris Cox, geleneksel Wall Street Journal WSJD kongresinde böyle bir yapı üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Bu toplantıda Prisma’dan hiç bahsetmeyen Chris Cox aslında neredeyse “videolu Prismayı” anlattı.

Bildiğimiz gibi Prisma’da yapay zeka kullanarak fotoğraflar üzerinde çeşitli sanat akımlarının ana temalarını kullanıyor ve onları başkalaştırabiliyor. Cox'un anlattığı kadarıyla bu altyapıyı Facebook üzerinde Prisma’dan ayıran çok büyük bir fark yok. Bu arada video görüntülerini sanatsal olarak işleme özelliği Prisma'nın yeni güncellemesinde mevcut.

Bu arada Chris Cox’un daha önce duyurduğu hiçbir yeniliğin henüz Facebook üzerinde henüz gerçekleşemediğini de hatırlatalım. Aşağıdaki linklerde Cox’un bu fikirlerini bulabilirsiniz. 

Facebook’tan Sanal Gerçeklik Uygulamaları Yolda

Facebook 360° Videoların İçinden Like Atmanızı Sağlıyor

Prisma'nın Video Düzenleme Özelliği Android İçin de Yayınlandı

YORUMLAR