Facebook'un Video Sohbet Uygulamasının Testlerine Başlandı

Facebook'un Video Sohbet Uygulamasının Testlerine Başlandı

Facebook, bir süre önce özel bir görüntülü sohbet servisi üzerinde çalıştığını duyurmuştu. Bonfire: Group Video Chat adlı bu video sohbet uygulaması bölge kısıtlamalı olarak test aşamasına girdi.

İlk adımda Danimarka'daki iOS cihazlar üzerinde kullanıma açılan Bonfire: Group Video Chat, arkadaş grupları için tasarlanmış, eğlence odaklı bir görüntülü görüşme aracı olarak tanımlanabilir. Kullanıcılar, Bonfire: Group Video Chat'ta konferans şeklinde çok kullanıcının katıldığı sohbetler veya bire bir sohbetler başlatabiliyor, diğer kullanıcıları sohbetlere davet edebiliyor. Bonfire: Group Video Chat'ın dikkat çeken yönü ise sohbetler sırasında gerçek zamanlı olarak Snapchat'teki maskelere benzeyen efektlerin uygulanabilmesi.

Bonfire: Group Video Chat'ın bir diğer ilginç özelliği ise video sohbetlerin fotoğraflarının kaydedilebilmesi. Bu özellik arkadaşlar arasında özel anların yakalanmasına aracı olsa da beraberinde belli kaygıları da getiriyor. Tanımadığınız bir arkadaş grubunun sohbetine katıldığınızda izinsiz bir şekilde resimlerinizin kaydedilmesi muhtemel. Facebook'un bu kişisel bilgi güvenliği kaygılarına karşı nasıl bir önlem alacağını bilemiyoruz. Fotoğraf kaydetme özelliğinin kullanıcıların onayına bağlı olması muhtemel bir çözüm olabilir.

Facebook yetkilileri, Bonfire: Group Video Chat'ı Danimarka'da teste açtıklarının haricinde herhangi bir açıklama yapmıyorlar. Uygulama iOS cihazlar üzerine indirilebiliyor. iTunes üzerinde ülke değiştirerek uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz, bu işi nasıl yapacağınızı bu yazımızda anlatmıştık:

iPhone ve iPad'de Bölge Kısıtlaması Olan Oyun ve Uygulamalar Nasıl İndirilir

Bonfire: Group Video Chat'ı indirmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz:

Facebook 'Movies' Özelliğini Test Etmeye Başladı

YORUMLAR