Facebook'un Yeni Gruplar Uygulaması İle Tüm Gruplarınız Tek Bir Yerde

Facebook'un Yeni Gruplar Uygulaması İle Tüm Gruplarınız Tek Bir Yerde

Facebook, kullanıcıların topluluk oluşturmalarına ve onlarca etkileşime geçmelerine izin veren popüler Gruplar özelliğini mobil platforma taşıdı. Facebook Groups adıyla yayınlanan uygulama ile artık kullanıcılar grup paylaşımlarını daha kolay takip edebilecek.

Facebook’a göre 1.35 milyar üyenin 700 milyondan fazlası Gruplar özelliğini kullanıyor. Kimilerinin hobilerini paylaşmak, kimilerinin sağlık sorunlarını çözmek, kimilerinin etkinlik organize etmek amacıyla kullandığı Gruplar, artık mobilde de kullanılabiliyor.

Kişilerin hayatlarındaki tüm gruplar ile daha hızlı ve daha kolay paylaşımda bulunmalarına yardımcı olmak amacıyla oluşturulan Facebook Groups uygulaması şu anda iOS ve Android kullanıcılarına sunulmuş durumda.

Facebook Groups uygulamasında sadece üye olunan gruplar listelendiğinden arayüz de oldukça sade; kullanıcılar tüm gruplarına rahat bir şekilde odaklanabiliyor. Kullanıcının üye olduğu tüm gruplar kısa bir kurulumun ardından otomatik olarak aktarılıyor. Tüm gruplar ana ekranda listelendiğinden kullanıcı dilediği gruptaki etkileşimi rahatlıkla görebiliyor. Gruplar üzerinde yapılabilen işlemler ise Facebook mobil uygulamasında bir farklılık göstermiyor; grupta yorum gönderme, durum paylaşma, beğenme, görüntülenme sayısı gibi tüm seçenekler aynen yer alıyor. Kullanıcı dilerse üye olduğu grupları ana ekranına sabitleyebiliyor, doğrudan uygulama içerisinden yeni bir grup oluşturabiliyor.

Facebook Groups, Messenger gibi ayrı bir uygulama olarak çalışmıyor. Facebook Grupları uygulamasını yükleyen kullanıcılar grup etkileşimlerini Facebook’un mobil uygulamasında da takip edebiliyor.

Twitter Mesajlarında Bağlantı Paylaşma Tekrar Aktifleştirildi

YORUMLAR