Facebook'un Yeni Güvenlik Kontrollerini Gözden Geçirdiniz mi?

Facebook'un Yeni Güvenlik Kontrollerini Gözden Geçirdiniz mi?

Facebook bir dizi yeni güvenlik protokolleri geliştirdi. Geçtiğimiz hafta hayata geçen bu yeni Facebook güvenlik protokolleri için de bir de rehber yayınladı.

Türkiye sayfalarında da güncellenmemiş olan bu yeni protokoller kullanıcıların hesaplarını daha güven altına alabilmelerini sağlıyor. Bu yeni güncellemeye ulaşmak için Facebook Yardım Merkezine mutlaka uğramanız gerekiyor.  Burada bulacağınız seçenekleri gözden geçirmek daha önce atlamış olabileceğiniz bazı güvenlik ayarlarını yeniden tanımlamanızı sağlayabiliyor.

Facebook Güvenlik İpuçları adresine giderek Güvenlik Kontrolünü Başlat seçeneğini kullanarak oradan kontrollerinizi yapmanız mümkün. Bu sayfa dev sosyal ağın yeni değişikliklerinin nasıl kullanılabileceği hakkında gereken bilgiyi veriyor.

Bu yeni üç aşamalı güvenlik kontrol mekanizması kullanmadığınız uygulamaları kapatmanızı, giriş uyarılarını düzenlemenizi ve şifrelerinizi korumak için nasıl bir yöntem izlemeniz gerektiği hakkında bazı güncellemelerle güvenliğinizi artırmayı amaçlıyor. Bu sayfalarda ayrıca Facebook kullanım alışkanlıklarınızı da izleyebilmeniz mümkün. Ayrıca kullanmadığınız cihazlarda bulunan Facebook hesaplarınızın durumunu da kontrol edebiliyorsunuz.

Dikkat, Bu İki Oyunu Oynadıysanız Facebook Güvenlik Ayarlarınızı Güncelleyin

Facebook'un Yeni İpuçları İle Hesabınız Artık Çok Daha Güvenli Olacak

YORUMLAR