Facebook'un Yeni İpuçları İle Hesabınız Artık Çok Daha Güvenli Olacak

Facebook'un Yeni İpuçları İle Hesabınız Artık Çok Daha Güvenli Olacak

Birçoğumuz yakınlarımızın veya Facebook arkadaş listemizde yer alan arkadaşlarımızın Facebook hesaplarının izinleri ve bilgileri dışında başkaları tarafından ele geçirildiğine, yaptıkları paylaşımların istemedikleri kişiler tarafından görüldüğüne şahit olmaktayız. Aslında bu durumlar küçük birkaç önlem ile önlenebilecek durumlar olsa da bu önlemleri almak için Facebook Güvenlik Ayarları bölümünü biraz kurcalamak gerekiyor. Hepimiz bilgisayar konusunda da çok ileri seviyede bilgiye sahip olamayabiliyoruz ve bu ayarları kurcalamamız mümkün olmayabiliyor. Genel olarak yapacağımız yanlış bir ayarın geri dönülemez hatalar oluşturacağından korkuyoruz. Benim de Facebook hesabımı güvene alma işi için Facebook Güvenlik Ayarları bölümünde kaybolduğum oluyor.Nihayet Facebook, kullanıcıların Facebook güvenlik önlemleri için anlaşılabilir bir rehber hazırladı ve kullanıcıların beğenisine sundu:

Facebook'un yayına soktuğu yeni güvenlik ipuçları sayfasında Facebook şifrenizi nasıl koruyabileceğiniz, hesabınız başka birinin eline geçtiğinde nasıl bir yol izlemeniz gerektiği, spamdan ve dolandırıcılıktan nasıl korunabileceğiniz, başka birinin hesabınıza girip girmediğini öğrenme gibi konularda oldukça yararlı ipuçlarına ulaşabiliyorsunuz. Bütün içeriğin Türkçe olması ve sayfanın oldukça güzel bir şekilde tasarlanmış olması sayesinde Facebook her kullanıcıya ulaşabiliyor ve hesaplarını güven altına almalarına yardımcı olabiliyor.

Facebook'un yayınladığı yeni ipuçları sayfasında zamana tüneliniz, paylaşımlarınız, başkalarının paylaşımları ve başkalarının sizinle nasıl etkileşim kurduğu konularında da ipuçlarına ulaşabiliyorsunuz. Bu bilgilerden faydalanarak arama sonuçlarında görünmenizi veya görünmemenizi, başkaların sizi etiketleyip etiketleyememesi gibi ayarları kendiniz yapabilirsiniz. Bu kullanışlı ipuçları sayfasına bu bağlantıyı kullanarak ulaşabiliyorsunuz:

https://www.facebook.com/about/basics/how-others-interact-with-you/

Facebook'un Muhtemelen Hiç Kullanmadığınız 4 Güzel Özelliği

Facebook Messenger'da Kişileri Sessize Alma Nasıl Yapılır

Facebook'un Hükümetlerle Paylaştığı 100 Kişisel Bilgi

YORUMLAR