Facebook'un Yeni Sosyal Ağ Projesi: [email protected]

Facebook'un Yeni Sosyal Ağ Projesi: FB@Work

Herkesin her gün mutlaka ziyaret ettiği sosyal ağ sitesi Facebook yeni ve farklı bir proje ile karşımıza çıkmayı planlıyor. Bu proje ile iş yerinden Facebook'tan farklı bir sosyal ağ ile özel hayatımızı ve iş hayatımızı ayırabileceğiz.

İnsanlar neredeyse günün her saatinde Facebook adlı siteye giriyorlar ve uzun süre orada hesaplarını açık tutuyorlar. Bu bağımlılık çoğu zaman iş yerine taşınıyor ve patronların bu siteyi yasaklamasına sebep olabiliyor. Bazı şirketler bu şekilde girilebilecek internet siteleri arasından Facebook'u çıkartarak çalışanını daha verimli kullanmak istiyor. Fakat daha büyük şirketler dışarıdan çalışan aldığı için ve ofis içinde de bazen ihtiyaç duyulduğu için Facebook gruplarını kullanıyor. Ama sadece iş için girilen Facebook zamanla diğer alanlara taşabiliyor.

Facebook bu durumu çözmek için ayrıntısından bahsetmediği bir projeye adım attı. Henüz çalışmalarının sürdüğünü bildiğimiz projenin adı [email protected]. İş hayatına özel olacak bu sosyal ağ yine Facebook ile iç içe olacak. Özel olarak yapılan bu projenin amacı çalışanlara daha verimli ve daha eğlenceli bir iş hayatı sunmak. Şirketlerin özel olarak ayrılabileceği ve gruplar aracılığıyla iletişim kurulabileceği söyleniyor. 

Facebook'un çalışanların hayatında sosyal ağ sitelerinin olmasını istediği ve iş dünyasına hitap edeceğini tahmin ettiğimiz bu proje ne kadar farklı olacak ve bize ne kazandıracak bunu zamanla öğreneceğiz.

YORUMLAR