Falcon 9'un İnişi Sırasında Elon Musk ve Takımının Heyecanı Göz Yaşartıyor

Falcon 9'un İnişi Sırasında Elon Musk ve Takımının Heyecanı Göz Yaşartıyor

Space X Projesine ait Falcon 9 roketinin başarılı inişinin ardından Elon Musk ve çalışanlarının yaşadıkları heyecan, görülmeye değer bir video ile tespit edildi.

National Geographic’de yayınlanan video, 19 Aralıkta gerçekleşen Space X Falcon 9 roketinin kalkışı ve inişindeki heyecanlı dakikaları gözler önüne seriyor. Bu heyecanlı günde Elon Musk’ın dibinden ayrılmayan National Geographic kameraları hem Musk’ın hem de projede tuzu bulunan tüm Space X çalışanlarının projelerine ne kadar gönülden bağlı olduklarını da ispatlıyor.

Falcon 9 roketleri Elon Musk’ın Mars projesinde anahtar rol oynuyorlar. Bu roketlerin iniş ve kalkışlarının mükemmel olması proje için son derece hayati önem taşıyor. SpaceX Projesi iyileştirilmiş Falcon 9 fırlatma aracı Falcon 9 v1.1 kapsülünü kullanıyor.

Space X Falcon 9 projesi, Ticari Mürettebat Nakil Yeteneği sözleşmesi çerçevesinde UUİ'ye (Uluslararası Uzay İstasyonu) NASA astronotlarını taşıyabilmek için insanlı uçuşa uygun hale getirilmeye çalışılıyor. Bu projeye Mars’a insan gönderme de dahil.  Bu yüzden aşağıda izleyeceğiniz Elon Musk ve takımının sevincini hiç hafife almamak gerekiyor. 

Space X'in Tüm Fotoğrafları Artık İnternette

SpaceX, Mars'a Yolculuk Yapmamızı Sağlayacak Konsept Sistemini Tanıttı

SpaceX Firması 4.Kez Denize Dik Olarak Roket İndirdi

YORUMLAR